Výhra nad Žilinou teší, ale netreba ju preceňovať. Podržal nás Rehák

V úvodnom prípravnom stretnutí pred štartom jarnej časti 2. ligy vyhrala Podbrezová na pôde MŠK Žilina. Domáci nastúpili v takmer kompletnom zložení.

Roman Skuhravý pricestoval aj s hráčmi z dorastu. Prvé minúty medzi seniormi dostali obranca Filip Mielke či Nicolas Nguyen: „Som rád, že mi tréner dal šancu. Myslím si, že ešte mám čo robiť. Je to však dobrá skúsenosť. Z mojej strany to bolo celkom dobré, aj keď som spravil nejaké chyby, ale na tých budem pracovať a odstránim ich,“ povedal po stretnutí Mielke.

Samuel Ďatko a Peter Kováčik nám do polčasu vystrelili vedenie 2:0. To po zmene strán skresal Timotej Jambor. Ďalší gól už nepadol hlavne vďaka výborne chytajúcemu Ivanovi Rehákovi. Počas celého duelu predvádzal jeden dôležitý zákrok za druhým.

„Pre mňa je dôležité, keď sa chytím prvým dobrým zákrokom. Bol som sebavedomý a všetko, čo nasledovalo, pramenilo z toho prvého zákroku v šanci, kedy na mňa strieľal protihráč zblízka úplne osamotený. Celkovo tie situácie, ktoré som riešil, boli pre mňa ideálne, keďže mojou silnou stránkou je hra jeden na jedného. So svojim výkonom som spokojný, aj keď som tam videl menšie chybičky pri rozohrávke. Ako však zápas plynul, tak to bolo iba lepšie a lepšie,“ hodnotí Ivan Rehák.

Svoj debut v drese Podbrezovej absolvoval útočník Marek Kuzma. Nastúpil s číslom 9 na prvý polčas: „Zápas splnil očakávania. Hrali sme proti kvalitnému súperovi z najvyššej súťaže a vyhrali sme, čiže je to super. Mne osobne sa hralo úplne v pohode. S chlapcami sme si na ihrisku rozumeli, polčas sme vyhrávali 2:0. Výhra poteší, netreba ju však preceňovať. Napriek tomu to poteší,“ vyjadril sa Kuzma.

„Bol to zápas, v ktorom sme dali góly. Som veľmi rád, že sme mohli hrať proti takémuto kvalitnému súperovi a že sme to naplno odpracovali. Prežili sme to bez zdravotnej ujmy, čo je v aktuálnej záťaži podstatné. Boli tam lepšie aj horšie veci. To tak v prvom prípravnom zápase býva vždy. Niektorí za nás hrali úplne prvýkrát. Rozhodne je tento zápas štartom toho, aby sme sa mohli vrátiť k veciam, ktoré trénujeme a ktoré sa tam už dnes objavili. Na jednej strane sme dosť strácali lopty, na druhej tam boli veľmi dobré tri-štyri individuálne výkony a mladí chlapci, ktorí sú s nami od začiatku prípravy, zistili, o čom je futbal. Skúsenosti sú neprenosné, oni ich naberajú teraz. Som s nimi veľmi spokojný. Vyhrať v Žiline je povzbudzujúce do ďalšieho priebehu prípravy,“ nechal sa počuť tréner Roman Skuhravý.

Najbližšie sa predstavíme v piatok proti ŠK Slovan Bratislava a hneď v sobotu nás čaká FK Humenné. Do konca januára odohráme prípravné stretnutie aj proti tretiemu ligistovi, ktorým je FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Žilinu vyzveme opätovne 5. februára, kedy hostíme tiež Rakytovce.

Na záver, mrzí nás zranenie domáceho obrancu Dominika Javorčeka. Touto cestou mu želáme skoré uzdravenie a návrat na ihrisko.

Program prípravných zápasov FK Železiarne Podbrezová:

15.1. MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:2)
21.1. ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová
22.1. FK Humenné – FK Železiarne Podbrezová
29.1. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová
5.2. FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina
5.2. FK Železiarne Podbrezová – FK Rakytovce
12.2. FC Zbrojovka Brno – FK Železiarne Podbrezová
19.2. FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov
25.2. FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica (2. liga)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *