Vyrovnaný zápas priniesol deľbu bodov

S odstupom času je bod z sobotného duelu medzi Senicou a Podbrezovou zaslúžený pre obidve strany. Hlavný druhý polčas priniesol viacero gólových príležitosti pre obe družstvá, no strhnúť vedenie na svoju stranu nedokázal nikto. Sklamanie z bodu vyjadril ihneď po zápase náš tréner Marek Fabuľa: „Zápas nás prekvapil v tom, že najväčší nepriateľ boli naše vlastné hlavy. Nedokázali sme pracovať s informáciou, kde sme mali veľa priestoru, kde sme boli dominantní. Bolo nám to skôr na príťaž, než aby sme hernú prevahu zúročili.“ Hlavne prvý polčas bol zo strany „Železiarov“ nie príliš vydarený. Po výhre nad majstrovskou Trnavou a jasnom pohárovom triumfe očakávali fanúšikov väčšiu ofenzívnu ľahkosť, ktorá však neprichádzala. V dvoch dobrých príležitostiach sa ocitol Dávid Leško, no nedôraznými strelami domáceho brankára prekvapiť nemohol. Na opačnej strane rovnako pochodili aj domáci zakončovatelia a prvý polčas skončil bez gólov.

Do Senice sme prišli vyhrať, mali sme to aj naplniť, pretože šancí bolo dosť. Remízu beriem na seba, ja som mal najviac príležitostí. V zakončení chýbal pokoj a kvalita, aby som šance premenil. Bod z vonku je fajn, no šancí sme mali viac, remíza nie je zaslúžená,“ kriticky zhodnotil stretnutie na Záhorí náš najaktívnejší hráč Dávid Leško, ktorý sa napriek viacerým zahodeným šanciam dočkal gólu v druhom dejstve. Ale najskôr sa z gólu radovali domáci, keď z nášho optického tlaku vyústila dlhá prihrávka za obranu, na ktorú nabehol Castadeňa, zasekol si jedného z brániacich hráčov a pohodlne skóroval. Dlho však domáci neviedli, keď už o šesť minút dokázal vyrovnať spomínaný krídelník Leško. Prudký center Sedlačka prepadol až k nekrytému hráčovi Podbrezovej a skúsený strelec nemal problém vyrovnať. Po vyrovnaní spálil azda najväčšiu šancu stretnutia Herrera, keď zoči voči Kuciakovi prepálil bránu Podbrezovej. Do záverečného hvizdu sa obe družstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale bod za remízu akceptovali obe strany. „Zo zápasu, ktorý sme mali vo vlastných rukách, sme napokon radi, že odchádzame s remízou. Senica bude každým zápasom oveľa silnejšia,“ uzavrel hodnotenie tréner Marek Fabuľa.

Bod z ihriska súpera je pozitívnym elementom a plusovým ziskom do tabuľky Fortuna ligy. Dôležité, ale bude potvrdiť získaný bod na domácom trávniku. Najbližším súperom nám bude FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a situácia nám jednoznačne velí zvíťaziť. O tom, či to dokážu zverenci pod vedením trénera Fabuľu, sa môžete presvedčiť v sobotu 18.8.2018 o 19:00 v Zelpo Aréne, kde ste všetci srdečne vítaní