Základnú časť Fortuna ligy chceme ukončiť víťazstvom v Senici

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy vynikajúco, veď v dvoch úvodných kolách porazili Prešov aj Zlaté Moravce a upevnili si desiatu priečku v tabuľke. Navyše, v náš prospech hovorí aj skóre 5:0. Otázkou tak ostáva, či si Podbrezovčania udržia jarnú stopercentnosť na pôde poslednej Senice.

V poslednom kole sa zverenci Marek Fabuľu predstavili v Zelpo Aréne. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble odolával do konca prvého polčasu, kedy sa presadil Matúš Turňa. Po zmene strán skóre na konečných 3:0 navýšili zimné posily Stijepo Njire a Jakub Wiezik: „Každý v tíme bojuje za každého. Máme skvele poskladaný tím a sme veľmi radi, že nám to znova fungovalo podľa predstáv. Vyhrali sme síce druhý zápas po sebe, ale ostávame pokorní, pretože všetci vieme, aký je futbal, že sa to môže hocikedy zvrtnúť. Z tejto výhry sa síce tešíme, ale od nového týždňa už myslíme na ďalšie stretnutie, pretože si chceme čo najskôr zabezpečiť udržanie v lige a umocniť si aktuálnu pozíciu,“ povedal poľský zakončovateľ. „Nechceme si to nechávať na poslednú chvíľu. Povedali sme si, že ideme do jarnej časti vyhrať všetky zápasy. Zatiaľ sa nám to darí. Ideme ďalej makať na tom, aby sme boli lepší a lepší. Aj keď tie výsledky na jeseň neboli také dobré, tak herne sme na tom zle neboli. Teraz možno prišlo to obdobie, kedy zbierame body. Je však škoda, že už sa nemôžeme dostať do hornej šestky. Napriek tomu je dôležité, aby sme víťazili, zdvihli si sebavedomie a hrali dobre,“ otvorene hovoril po poslednom stretnutí Matúš Turňa. „Víťazstvo sa nerodili ľahko. Bol to veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nám nedaroval ani centimeter ihriska. Svojím spôsobom nám veľmi pomohol prvý gól a druhý polčas bol potom z našej strany lepší a kompaktnejší. Tešia ma aj góly a premenené šance, ktoré sme si vypracovali. Góly dali tí chlapci, ktorí ich veľmi potrebovali. Obrovským pozitívom je, že každý jeden, ktorý nastúpil, či už od začiatku alebo striedaním, odovzdal pre kolektív všetko a podriadil sa rovnakej vízii zvládnuť tento zápas,“ doplnil náš kouč Marek Fabuľa.

FK Senica

Zatiaľ posledný tím Fortuna ligy potrebuje nutne zbierať body, čo sa mu ale na jar ešte nepodarilo. Najskôr Senica doma podľahla pomerom 0:2 celku DAC Dunajská Streda, naposledy síce na jeden bod siahala v dueli so Spartakom Trnava, ale v úplnom závere, v druhej minúte nadstaveného času, rozhodol o troch bodoch pre „Bílich Andelov“ Reagy Ofosu. FK Senica tak má stále na konte iba dve víťazstvá, päť remíz a štrnásť prehier, čo stačí len na jedenásť bodov. Skóre 16:42 je druhé najhoršie v lige, po Prešove. Senica dokázala počas aktuálneho ročníka poraziť v novembri práve Prešov a dosť prekvapivo v rovnakom mesiaci aj MŠK Žilina. Jej najlepším strelcom v prebiehajúcom ročníku je obranca Oliver Podhorin, postaral sa o štyri góly, z toho jeden vsietil z pokutového kopu. Čo sa týka zimného prestupového okna, tak počas neho Seničania lovili v Južnej Amerike, pretože do mužstva prišli štyria hráči z Venezuely. Sú to Ronaldo Chacón, Richard Celis, Joan Herrera a Ricardo Villarraga. Bývalý hráč Sportingu Lisabon Zezinho je reprezentantom africkej krajiny Guinea Bissau, Jan Suchan je Čech. Ďalšími posilami sa stali slovenskí hráči Oliver Práznovský, Dominik Holec, Jakub Brašeň a Peter Ďungel. Naopak, z tímu odišli Michal Šulla, Matej Kosorín, Filip Ďuriš, Marek Rigo a Denis Duga. Najväčšia zmena sa zrodila na trénerskej stoličke, kde Ladislava Hudeca nahradil Ton Caanen.

Prvý vzájomný zápas v sezóne

Na domácom trávniku sa tešili Podbrezovčania a stačil na to jediný gól. Už v desiatej minúte sa presadil Andrej Rendla, ktorý mal i ďalšie šance, lenže skóre sa nemenilo. Výkop stretnutia v Senici je v sobotu o 14:00.

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Jozef Pavlík

Asistent 1 :  Tomáš Somoláni

Asistent 2 : Martin Špivák

Delegát spravodajca SFZ :  Vladimír Čan

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Jozef Husárik

 


Vzájomné zápasy :

30.9.2017 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Rendla
23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík

 


Forma FK Senica :

Doma Vonku Doma Doma Vonku
V P R P P