„Zápas dvoch rozdielnych polčasov,“ hodnotí Ludha

Po dvoch výhrach s Rohožníkom a hlavne v derby zápase proti Dukle Banská Bystrica sme v Zelpo Arene ťahali za kratší koniec proti ašpirantovi na postup do Fortuna ligy.

Stretnutie s MFK Skalica však začalo dobre, herne sme mali navrch a išli sme do vedenia, keď nariadený pokutový kop premenil Roland Galčík. Po zmene strán však prišla rýchla penalta aj pre súpera, využil to Šebesta. Skóre otočil hlavičkou Baumgartner, keď Ludha neudržal loptu pred čiarou a definitívne rozhodol svojim druhým zásahom Šebesta: „Som sklamaný, pretože sme chceli doma vyhrať. Prvý polčas bol od nás dobrý, lenže v druhom sme stratili koncentráciu a na to sme doplatili,“ zhodnotil aktívny Usman Issa, ktorý získal pokutový kop.

Hlavný tréner Roman Skuhravý priznal, že výkon Podbrezovej nebol ideálny: „Od prvej do 90. minúty sme boli nervózni a nepresní. Nemali sme dobrý tlak, nastavenia ihriska a dobré riešenie v útočnej fáze. Po jednej situácii v prvom polčase sme vytvorili chybu, ale súper to nepotrestal. My sme dali gól z penalty. V druhom polčase mal súper penaltu po našej nešikovnosti a to nás utlmilo takým spôsobom, že sme nedokázali vzdorovať. Vnímam negáciu ľudí. Ja som v tomto jednoznačne za hráčmi, pretože viem, akým spôsobom a kam smerujeme. Dnes sme ale nehrali to, čo trénujeme, preto sme neuspeli. Súperovi gratulujem k zaslúženej výhre,“ hovorí český kormidelník.

Kapitán Richard Ludha si uvedomuje, že znova musíme naskočiť na víťaznú vlnu, aby sme nazbierali do tabuľky potrebné body, keďže aj pred rokom „Železiari“ v úvode sezóny niekoľkokrát zaváhali: „Krátko po zápase sa mi to hodnotí ťažšie. Musím povedať, že prvý a druhý boli polčas boli strašne odlišné. V druhom sme inkasovali trikrát a viac-menej všetky zásahy súpera boli darované. Musíme sa z toho poučiť a ísť ďalej, zobrať body z vonku. Výsledok 1:0 s takým súperom, akým je Skalica, nestačí. Je to skúsené mužstvo, majú s touto ligou veľké skúsenosti a stále sú na horných priečkach tabuľky,“ rozprával reprezentant Slovenska U21.

„V druhom polčase sme sa viac snažili o výsledok ako o našu hru, viac sme sa s nimi bili, nehrali sme náš, ale ich futbal, čo logicky vyhovovalo Skalici. Boli z toho brejky, šance a nebezpečné situácie. Musím povedať, že druhý inkasovaný gól bol zlomový. Keď však chceme udržiavať víťaznú vlnu, tak aj za nepriaznivého stavu to musíme zlomiť aspoň na remízu. Ide sa ďalej. Je to síce začiatok sezóny, no nemám rád sa na to vyhovárať, keďže takto sme sa vyhovárali minulú sezónu a potom na konci nám tie body chýbali,“ doplnil Richard Ludha.

Fotogaléria

Zostrih

Celý zápas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *