„Zápas proti majstrovi je vždy o niečo viac,“ hovorí strelec zatiaľ nášho jediného gólu v sezóne Matúš Mikuš

Tretie kolo Fortuna ligy v sezóne 2018/2019 nám do Zelpo Arény privedie súpera zvučného mena. V sobotu o 19:00 odohrajú „Železiari“ zápas proti úradujúcemu majstrovi FC Spartak Trnava, ktorý slovenský futbal doposiaľ veľmi úspešne reprezentuje v najslávnejšej klubovej súťaži – Lige majstrov. Po dvoch prehrách v úvodných kolách je pred zverencami trénera Fabuľu veľká výzva, ktorú chce každý z hráčov prekonať. Trnava v úvodných kolách hrala zhodne v pomere 1:0, keď v prvom kole podľahla Senici na jej pôde a prvý domáci zápas zvládli zverenci českého trénera Látala proti Zlatým Moravciam najtesnejšie po góle Vlaska z pokutového kopu. Na našej strane po prehre na Slovane zavládlo sklamanie, ale po týždni príprav panuje v kabíne odhodlanie. „Počas týždňa sme sa snažili zlepšiť prechodovú fázu, aby sme boli aktívnejší smerom dopredu a ukázali lepšiu ofenzívu, ako napríklad v poslednom kole proti Slovanu, kde sa nám nepodarilo si vypracovať vyloženú šancu. Dúfam, že sa to prejaví už v sobotu proti Trnave,“ prezradil niečo viac z príprav strelec nášho jediného jesenného gólu Matúš Mikuš.

Trnava v utorok po tesnej domácej prehre proti poľskej Legii Varšava postúpila do ďalšieho predkola Ligy majstrov, čo môže byť určitou výhodou pre hráčov Podbrezovej, ktorí mali možnosť sledovať zápas svojho súpera v televíznom prenose. Mali hráči povinnosť sledovať zápas nášho nasledujúceho súpera? „Utorkový zápas Trnavy sme povinne sledovať nemuseli, ale myslím, že každého z nás zaujímalo či sa Trnave podarí postúpiť ďalej a zahrá si tretie predkolo. Náš súper má v nohách ťažký zápas, mali by sme mať teda viac síl a pevne verím, že to ukážeme aj na ihrisku,“ hovorí Matúš Mikuš. Náš posledný domáci zápas proti DAC Dunajská Streda sa odohral vo výbornej atmosfére a diváci si počas záverečných minút prišli na svoje. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu chceli obe družstvá, no napokon po vylúčení Mejriho hostia gólom v nadstavenom čase uchmatli všetky tri body. „Posledného domáceho zápasu je škoda, lebo bod za remízu sme mali na dosah. Kto videl zápas s Dunajskou Stredou, môže potvrdiť, že sme mohli získať kľudne aj viac ako bod. Bohužiaľ nemáme ani jeden, taký je už futbal. Musíme sa sústrediť na najbližší zápas a to je doma s Trnavou. Všetci veríme a spravíme preto maximum, aby sme ten zápas zvládli,“ odhodlane opisuje naše šance Matúš Mikuš a dodáva: „Jasné, že zápas proti majstrovi je vždy o niečo viac. Práve preto si môžeme dokázať a rovnako aj fanúšikom, že hrať môžeme s každým, len musíme byt odvážnejší smerom dopredu. Myslím, že ofenzívny futbal bude platiť aj na Trnavu a keď každý odovzdá maximum, môžeme uspieť! Potrebujeme do tabuľky začať zbierať nejaké body, keďže zatiaľ nemáme ani jeden, a preto spravíme sobotu na ihrisku všetko, aby všetky tri body zostali doma v Podbrezovej.“

Zápas proti majstrovi z Trnavy začína v sobotu o 19:00 hod. v Zelpo Aréne a k zisku prvých bodov v novom ročníku potrebujeme aj podporu fanúšikov z tribún Zelpo Arény. Preto Vás srdečne všetkých pozývame na stretnutie proti úradujúcemu majstrovi a účastníkovi predkôl Ligy majstrov, ktorý je obrovskou motiváciu pre hráčov i fanúšikov!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :    Jozef Pavlík, Bratislava

Asistent 1 :    Dušan Hrčka, Lutila

Asistent 2 :     Peter Bednár, Bratislava

Náhradný rozhodca :       Pavel Ochotnický, Praha

Delegát spravodajca SFZ :       Štefan Olšavský, Košice

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :       Viliam Vais, Nemce

 


Vzájomné zápasy :

21.10.2017 Podbrezová FC Spartak 2 : 0
Vlasko, vlastný gól
28.7.2017 Podbrezová FC Spartak 1 : 2
Rendla – Egho 2
12.3.2017 Podbrezová FC Spartak 0 : 1
Yilmaz
15.10.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Viazanko
17.7.2016 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Viazanko – També
13.5.2016 Podbrezová FC Spartak 3 : 0
Vajda 2, Rendla
2.3.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 0
22.9.2015 Podbrezová FC Spartak 0 : 2
Schranz, Majtán
26.4.2015 FC Spartak Podbrezová 3 : 1
Kuzma, Sabo, Sládek – Škutka
2.11.2014 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Vaščák – Jendrišek
10.8.2014 FC Spartak Podbrezová 0 : 1
Gal Andrezly