Zápas proti Šamorínu odohráme bez Galčíka, Kováčika a Talakova

Stretnutie 7. kola 2. ligy odohrá FK Železiarne Podbrezová v piatok o 18:00 v Zelpo Arene, ale chýbať bude trojica Roland Galčík, Peter Kováčik a Martin Talakov, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti.

Dvaja slovenskí hráči sa dostali do výberu trénera Kentoša v U21. Tá štartuje kvalifikáciu o postup na EURO 2023 práve v piatok (3.9.), v Nitre hostíme Litvu a vzápätí Slováci cestujú do Severného Írska. Macedónsky mladík Martin Talakov dostal pozvánku do reprezentácie U19. Predstaví sa na turnaji v Slovinsku, kde nastúpi aj slovenská reprezentácia U19. Do nej sa dostali brankár Adam Danko a záložník Samuel Urgela, dve opory nášho dorastu, za áčko v aktuálnom ročníku ešte nenastúpili.

FK Železiarne Podbrezová sa snažil dohodnúť a presunúť stretnutie proti Šamorínu, avšak do reprezentácií neboli nominovaní viac ako štyria slovenskí hráči nášho áčka, čo je podmienkou pri takejto situácii, keďže Richard Ludha a Mikuláš Bakaľa sú v U21 iba medzi náhradníkmi, a tak zápas nemohol byť presunutý na iný dátum.

„Galo aj Guľa majú momentálne dobrú formu. Sú to naši dôležití hráči, predvádzajú kvalitné výkony, ale futbal je tímový šport a my tu máme ďalších chlapcov hladných po futbale, ktorí sa určite chopia príležitosti tak ako sa patrí. To, že obaja nebudú k dispozícii beriem ako fakt. Na zápas proti Šamorínu sa nachystáme tak, aby sme podali výkon, za ktorý sa nemusíme hanbiť,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *