Zápas so Skalicou hodnotí Peter Lipták

Sobotňajší podvečer sa niesol v  znamení bojovného a svižného zápasu dvoch ambicióznych tímov. MFK Skalica rovnako ako FK Železiarne Podbrezová majú postupové ambície a preto obom mužstvám išlo v tomto zápase o veľa. Zvlášť, keď oba tímy utrpeli minulý týždeň prehry.

Od úvodu stretnutia sa hra prelievala z  jednej strany na druhú,  no náznaky šancí domácich aj hostí sa gólom neskončili.  V 15. minúte po centrovanej lopte z  kraja ihriska sa do vzduchu zavesil domáci hráč,  no jeho prudkú hlavičku brankár Macej vytlačil na rohový kop. Táto akcia sa ukázala ako kľúčová, pretože z  následného rohu vsietil prvý gól zápasu krídelník domácich Mihajilo Popovič.  Do 42. minúty sa hra odohrávala prevažne v strede ihriska, no stále vo vysokom tempe. Posledná  päťminútovka prvého polčasu patrila našim chlapcom.  V 43. minúte po rohovom kope zasiahol domáci Junas, ktorý sa vyznamenal aj o pár minút neskôr, keď robinzonádou zlikvidoval ďalekonosný pokus Paraja. Do kabín tak odchádzali obe mužstvá za stavu 1:0.  Naši chlapci do druhého polčasu vstúpili aktívne a vysokým pressingom napádali rozohrávku domácich. V 54. minúte sme sa po rohovom kope dostali v 16- tke Skalice k  lopte, no našu šancu zmaril hvizd asistenta rozhodcu. Kľúčový moment prišiel v  63.minúte.  Po skvelej individuálnej akcii sa v 16-tke presadil  domáci krídelník  Filip Blažek,  ktorého však nedovolene atakoval Straňák. Loptu si na biely bod postavil Roman Haša,  ktorý Macejovi nedal šancu a  zvýšil na 2:0.  O štyri minúty  neskôr už bolo 3:0.  Rýchly protiútok Skaličanov  zakončil tvárou v  tvár Macejovi Haša. Našim chlapcom sa podarilo znížiť na konečných 3:1 v 87. minúte,  kedy sa po peknej akcii presadil striedajúci Mejri.

Do známeho prostredia sa v sobotu vrátila dvojica našich futbalistov – Ján Mizerák a Peter Lipták. Druhý menovaný sa s nami podelil o svoje pocity zo zápasu. „Vedeli sme, že Skalica má dobrý tím, disponuje šikovnými futbalistami. Navyše v domácom prostredí je veľmi silná. No myslím si, že v sobotu bola hrateľná. Žiaľ, dostali sme tri góly, takže sme mohli len veľmi ťažko pomýšľať na víťazstvo, “začal svoje hodnotenie 29 ročný rodák z Prešova. „Prvý gól sme dostali po rohovom kope, no oklepali sme sa z toho a  v závere polčasu sme mohli vyrovnať.  Druhý polčas sme začali aktívne,  mali sme viac z hry, no Skalica zvýšila z  pokutového kopu na 2:0. O pár minút nato pridala tretí gól a nám sa už podarilo len znížiť na 3:1. Škoda toho druhého a  tretieho gólu. Obom sa dalo zabrániť, no žiaľ nevyšlo to.“ V prvých troch kolách novej sezóny sme inkasovali už 7 gólov. Kde vidí príčinu slabšej defenzívy bývalý hráč Tatrana Prešov,  Banskej Bystrice a Bardejova?  „Ťažko povedať. Uvedomujeme si, že toľko gólov nemôžeme dostávať, ak chceme pomýšľať na víťazstva. Možno je príčina v  slabšej koncentrácii v  určitých fázach zápasu, v nedôslednosti v osobných súbojoch.  V tréningovom procese pracujeme na týchto veciach a verím, že už v ďalšom zápase doma s  Liptovským Mikulášom ukážeme v tomto smere zlepšenie “, zakončil svoje rozprávanie sympatický Prešovčan.