Zápas v Ružomberku sa pozitívne hodnotiť nedá, prišla piata prehra v rade

Už päť zápasov v rade nedokázali futbalisti FK Železiarne Podbrezová získať čo i len bod. Negatívnu sériu naposledy natiahli na pôde MFK Ružomberok, kde domáci zverenci Norberta Hrnčára zvíťazili jednoznačne 3:0.

Stretnutie sa pre nás nezačalo vôbec dobre, veď už v siedmej minúte tesne nad hlavičkoval Haskić a v šestnástej prvýkrát Martin Kuciak lovil loptu zo svojej siete. Po rohovom kope ju tam dostal Kristi Qose. V 24. minúte prišli hneď dve šance domácich. Najskôr strieľal Daniel do Kuciaka, po následnom rohu Haskić hlavičkoval tesne vedľa. Ešte horšie pre Podbrezovú však bolo v 36. minúte, kedy vedenie navýšil bývalý „Železiar“ Matej Kochan presnou strelou k žrdi: „Domáce mužstvo od začiatku prebralo iniciatívu aj napriek tomu, že sme im to chceli kaziť, tak sme dostali lacný gól zo štandardky, ktorý nás pribrzdil a svojim spôsobom zatlačil pod zem. V prvom polčase z našej strany nie je čo hodnotiť. Nedokázali sme sa dostať do hry, neboli sme tak aktívni ako by sme chceli. Je to zase pre mladých chlapcov cenná skúsenosť,“ rozprával po zápase hlavný tréner Podbrezovčanov Marek Fabuľa.

Druhé dejstvo otvorila strela Kochana tesne nad. Podbrezová odpovedala hlavičkou Baeza, no tá presná nebola. Ružomberku sa nakoniec podarilo vsietiť aj tretí presný zásah, postaral sa oň striedajúci Dalibor Takáč a o osude stretnutia bolo rozhodnuté: „Myslím si, že úvodná koncepcia nebola zlá. Do prvého gólu to bolo ako tak, ale po ňom sa nám to narušilo. Tým pádom začal byť Ružomberok dominantnejší a začali sme mať s tým problém. V druhom polčase sme chceli zmeniť všetko, pretože v prvom sme inkasovali dva góly po chybách a potom sa už to nemalo opakovať. Bohužiaľ, dostali sme ešte jeden gól, takže sa to nepodarilo,“ hodnotil pri neúčasti Jaroslava Kostelného kapitán Miroslav Viazanko.

Domáci mali ešte dve veľké šance v podaní Haskiča a Kostadinova, skóre sa už ale nemenilo: „V druhom polčase to bolo opticky lepšie, ale momentálne sme v takej situácii, že na viac nemáme a budeme musieť na tejto tŕnistej ceste ďalej pokračovať. Nebude to ľahké, ale sme pripravení a sme tu, aby sme tomu čelili a nakoniec sa dostali z toho von. Verím, že tie skúsenosti, ktoré teraz chlapi získajú, v správny čas zúročia,“ nechal sa počuť Fabuľa.

„Hodnotiť zápas v tomto období bude stále prakticky o tom istom, pretože to, čo som reklamoval mojím príchodom, že tie zápasy nebudú jednoduché, že to je o formovní a o nejakej selekcii, zbieraní skúseností. Dnes sa to zase potvrdilo,“ uvedomoval si kouč nášho tímu.

„Ťažko sa mi to hodnotí, pretože odchádzame bez bodu a dostali sme tri góly. Nepodarilo sa nám streliť ani jeden. Myslím si, že to nebude ani s odstupom času pozitívne. Pozitívne vyjadriť k tomuto zápasu sa je ťažko. Je to ďalšia prehra v rade,“ smutne hovoril Viazanko.

Podbrezovú ale do konca jesennej časti čakajú ešte tri stretnutia a v nich sa hráči pokúsia spraviť všetko pre to, aby nejaké body do tabuľky pribudli: „Ideme ďalej, máme pred sebou ešte tri zápasy. Musíme zdvihnúť hlavu, pozviechať sa robiť maximum preto, aby sme získali ešte nejaké body. Máme úlohy a tie by si mal každý na ihrisku plniť. Snažíme sa v každom zápase, bez ohľadu na súpera, bodovať. Každý jeden bod nám určite pomôže. Musíme ešte nabrať všetky sily a v tých troch zápasoch urobiť maximum,“ dodal Miroslav Viazanko.

Podbrezovčania teda ostávajú na jedenástom mieste tabuľky so ziskom desiatich bodov, posledná Senica ich má sedem. Najbližšie sa zverenci Mareka Fabuľu predstavia v domácej Zelpo Aréne už najbližšiu sobotu o 14:00 proti Slovanu Bratislava.

 

Matej Kubove