01. kolo, FC DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová U-17

FC DAC 1904 Dunajská Streda  –  FK Železiarne Podbrezová U-17     2 : 1 (1 : 0)

Góly : 40´ Szalma, 77´ Farkas  –  47´ Suja

Zostava U-17 :

Macko – Ďurica (78´ Morong), Šteiniger, Geschwandtner, Ustaník, Macko, Suja, Ufrla, Kohút, Raffay (65´ Kafrík), Kurčík (69´ Banas)

V prvom kole nového súťažného ročníka sme na ihrisku akadémie v Dunajskej Strede siahali po bode, no športovo treba priznať, že domáci hráči zvíťazili zaslúžene. Nepodali sme potrebný výkon, ktorý by nám zabezpečil bodový zisk. Úvodných desať minút bolo ešte z našej strany solídnych, dobre sme naskočili do zápasu, ale potom sme prestali plniť taktické pokyny, nechodili dôrazne do osobných súbojov, neskoro pristupovali v defenzíve k súperovým hráčom a tak tí postupne získali hernú prevahu. Vytvorili si v prvom polčase tri  sľubné šance, jednu po rohovom kope v 40. minúte hlavičkou aj premenili na vedúci gól. My sme mali jednu dobrú príležitosť na skórovanie, Kohút však v dobrej pozícii po centri poslal loptu hlavou nad bránu. Úvod druhého polčasu patril nám a v 47. minúte sme po dlhom autovom vhadzovaní do šestnástky dokázali Sujom po peknom zakončení vyrovnať na 1:1. Nedokázali sme už  však z vyrovnania viac vyťažiť, naša herná kvalita v dnešnom zápase nebola na požadovanej úrovni a viac gólových príležitostí sme si už nevytvorili. Domáci hráči si postupne vytvárali tlak, získavali stred poľa, kde sme nedokázali pokryť tvorcu hry Veselovského. Pripravili si tri výborné šance na skórovanie, ktoré im zneškodnil náš výborne chytajúci brankár Macko, ale tri minúty pred koncom zápasu sme však znova neustrážili štandardnú situáciu domácich, ktorí dôrazom pretlačili loptu do siete a zaslúžene získali tri body.