Proti FK Humenné sme v prvom kole prehrali

V prvom kole novej sezóny 2021/22 sme na ihrisku FK Humenné prehrali 0:1.

FK Humenné – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

ŽK: Maťaš, Streňo, Luberda – Godál, Špyrka

Rozhodovali: Ježík – Košecký, Bobko

Diváci: 837

Humenné: Slávik – Vasiľ (84. Zlacký), Luberda, Bednár, Hatok, Maťaš (90+2. Kuc), Harvila (84. Šimon-Turík), Šuľák (46. Komjatý), Dzúrik, Streňo, Hamuľak (90+1. Kridla)

Podbrezová: Ludha – Oravec, Breznaník, Pavúk (58. Talakov), Špyrka, Ďatko, Grešák (58. Kukoľ), Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík

Do novej sezóny sme bohužiaľ nevstúpili úspešne, proti nováčikovi z Humenného sme prehrali najtesnejším rozdielom 0:1. Úvod stretnutia však nebol zlý. V desiatej minúte musel gólman domácich Slávik zasahovať na dvakrát proti ďalekonosnému pokusu. O dve minúty neskôr síce Ludha ostal prekonaný, no gól pre ofsajd neplatil. Podobná situácia sa zopakovala, no aj druhýkrát nebol Humennému gól uznaný pre ofsajd. Po polhodine hry nebezpečne hlavičkoval Hamuľak, no skóre sa nemenilo. Michal Breznanik štyri minúty pred koncom polčasu zakončil kolenom, Slávikovi ale pomohol obranca Hatok. Humenský gólman vzápätí pokryl hlavičku Ďatka po rohovom kope. Na úplnom konci prvého polčasu sme mali najväčšiu šancu, keď Slávik urobil chybu. Prázdnu bránku sme však netrafili.

Po zmene strán mal veľkú možnosť Mikuláš Bakaľa, toho našiel v šestnástke Galčík, znova zasiahol Slávik. Po zhruba hodine hry vytiahol výborný zákrok Ludha, ktorý na dvakrát zasiahol proti strele Igora Komjatého. Počas 69. minúty sme už oficiálne prehrávali. Erik Streňo centroval presne na hlavu Štefana Havrilu a ten rozvlnil sieť. V záverečných minútach sme vyrovnať nedokázali a v prvom kole na ihrisku FK Humenné prehrali 0:1. Najbližšie sa predstavíme v piatok (30.7.) doma v Zelpo Arene proti Rohožníku.

Hlasy po zápase:

Roman Skuhravý: „Zaslúžene sme prehrali. Na našom výkone nemám čo hodnotiť. Neboli sme v dobrom rozpoložení a súper so svojím entuziazmom i malou kvalitou bol lepší. To, čo som videl na tréningoch, v zápase chýbalo. Humenné sa aj tentoraz prezentovalo rovnakým štýlom, ako sme ho videli pri videorozbore. Vieme, že má výborné štandardné situácie a centrované lopty. Je to pracovitý tím. My sme neukázali nič.“