01. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – MFK Zemplín Michalovce

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  MFK Zemplín Michalovce    3 : 1 (2 : 0)

Góly : 8´ Galčík, 11´ a 50´ Lichý  –  56´ Szabó

Zostava U-17 :

Dlubáč – Kováčik, Gecelovský, Šmiheľ, Jenat, Bakaľa, Ďatko (70´ Boberský), Brodziansky (80´ Grofčík), Lichý (66´ Vicáň), Jedinák, Galčík (76´ Svetlošák)

Úvodná päťminútovka prvého zápasu nového ročníka bola rozháraná z oboch strán. Potom sme prebrali iniciatívu my a výsledkom bol oku lahodiaci futbal, hlavne v prvom polčase, ktorý sa musel prítomným divákom páčiť. Naším cieľom bolo v úvode zápasu streliť gól a to nám vyšlo dokonale. Do 11. minúty sme po pekných kombinačných akciách v strede poľa a finálnych prihrávkach Galčíka strelili dva góly a ovládli prvý polčas. Hostia sa do šance dostali až minútu pred koncom polčasu, keď sme zle vyriešili brejkovú situáciu súpera, no dvoma bravúrnymi zákrokmi nás podržal brankár Dlubač. Na začiatku druhého polčasu sme navýšili skóre, keď Lichý dobrým pressingom získal loptu a samostatný nájazd premenil na tretí gól. Potom sme však trocha poľavili v aktivite a hostia hru vyrovnali, no vyloženú šancu sme im nedovolili vypracovať. Naopak, my sme ešte mali 3-4 čisté gólové šance, ale nepresným zakončením sme sa pripravili o navýšenie skóre. Chlapci si za dnešný výkon zaslúžia pochvalu, podali sme koncentrovaný výkon, podložený aj hernou kvalitou a odmenou bolo zaslúžené víťazstvo 3:1.