Trnava nás porazila o päť gólov

Na štadióne Antona Malatinského sme podľahli Spartaku Trnava 6:1 (3:0)

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 6:1 (3:0)

V prvom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy nás porazil v skupine o titul Spartak Trnava výsledkom 6:1. Ide o najvyššie víťazstvo klubu pod vedením trénera Michala Gašparíka. Trnava otvorila skóre už v 13. minúte a do polčasu stihli vyhrávať 3:0. Po zmene strán sme sa na chvíľku vrátili do hry po gólovej hlavičke, ktorú dal striedajúci Kabongo po prihrávke od Kukoľa. Trnava stihla pridať ešte tri góly a prehra bola definitívna. Po dnešnom zápase sa držíme na 4 mieste s 35 bodmi, náš tabuľkový sused Spartak Trnava má pred nami náskok o 8 bodov.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec (78. Mielke), Šikula (46. Kukoľ) – Ďatko, Bariš, Bakaľa, Blahút (46. Kabongo) – Sangare, Š. Faško (46. Talakov), Pavúk (46. Kuzma)

Gól:  51. Kabongo

Zostava FC Spartak Trnava: Vantruba – Twardzik (75. Čurma), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Ofori (79. Bukata), Procházka, Štefánik (75. Paur), Daniel (69. Azevedo) – Taiwo (75. Ristovski)

Góly: 13. a 67. Taiwo, 30. a 74. Procházka, 19. Štefánik, 84. Paur

Žlté karty: Paur – Bakaľa, Ďatko, Kabongo

Tréner FK Železiarne Podbrezová, Roman Skuhravý: „Ďakujem za vynikajúcu lekciu, ktorú sme tu dnes dostali. Hodnotenie musí byť jednoduché, nechcem sa dostať do detailných rozborov. Prehrali sme absolútne zaslúžene, súper nás vytrestal zo situácií, v ktorých sme mohli obstáť, no podržal nás brankár. Zaslúžená prehra, mám pocit, že je to dozvuk toho, čo vnímam z mužstva po zápase so Žilinou, keď sme sa dostali do prvej šestky. Verím na futbalovú karmu a niekedy takéto kruté víťazstvo býva poučnejšie ako prehrať po boji s takýmto mužstvom 1:2. Gratulujem domácim, až čas ukáže, čo to s nami urobí.“