FC Petržalka  – FK Železiarne Podbrezová   0 : 4 (0 : 2)

Góly : 15´ a 20´ Zachara, 75´ Paraj, 89´ Grendel

ŽK: Turčák, Pjošta – Ďatko, Ludha, Bakaľa

Takáč – Huba, Jenat, Filipiak, Burian (46´ Kozlovský), Kudlička (76´Krisztín), Horvát (29´ Gembický), Turčák, Hambálek (61´ Habovčík), Gašparovič,  Jedinák (61´ Pjošta)

FK Podbrezová :

Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Ďatko (73´ Paraj), Galčík (64´ Breznanik), Arevalo (64´ Pribula), Zachara (82´ Pavúk)

Priebeh zápasu

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči,  keď v úvode zahrávali sériu štandardných situácií, no s nimi si naša obrana dokázala poradiť. Naši chlapci mali prvú vážnejšiu šancu v 15. minúte, ktorú aj hneď premenili. Obrovskú chybu v domácej rozohrávke potrestal Zachara, keď vystihol rozohrávku domáceho stopéra a zoči voči Takáčovi nezaváhal.  V 19. minúte sa k strele dostal Ďatko, no s jeho nevýrazným pokusom nemal Takáč žiadne problémy. O minútu neskôr sa už naši chlapci radovali po druhýkrát, keď Zachara využil svoju dravosť a peknou strelou presne k žrdi zvýšil naše vedenie – 0:2. V 30. minúte to skúšal Enzo Arevalo, no s jeho strelou si Takáč poradil. V 42. minúte predviedol individuálnu akciu Ďatko, loptu posunul Galčíkovi, s ktorého strelou mal Takáč plné ruky práce. V 45. minúte dokázala naša obrana zblokovať strelu domácich na rohový kop  z ktorého už domáci nič nevyťažili. Paradoxne, mohli ešte v závere inkasovať po tretikrát, no z rohového kopu Zachara hlavou nemieril presne.  Do druhého polčasu vstúpili lepšie naši chlapci, keď po výbornej práci Grendela, zakončoval z vnútra pokutového územia Zachara, no len veľmi tesne minul domácu bránu. V 58. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, najvyššie vyskočil jeden z domácich hráčov, no proti jeho hlavičke výborne zasiahol Ludha. V 68. minúte domáci opäť pohrozili zo štandardnej situácie, Ludha si však s ťažkou situáciou poradil. V 71. minúte to skúšal aktívny Turčák, jeho strela však nenarobila Ludhovi žiadne problémy. V 74. minúte to z vnútra pokutového územia vyskúšal striedajúci Paraj, jeho strelu  ale domáca obrana zblokovala na rohový kop. Z následného rohu sa však k lopte dostal Paraj a hlavou zvýšil už na 0:3. V 89. minúte previedol krásny moment Erik Grendel, keď si na hranici 16 – tky spracoval loptu a krásnou strelou zvýšil na  konečných 0:4. Naši chlapci tak vezú z Bratislavy ďalšie tri dôležité body.

Ohlasy po zápase

Ladislav Pecko:  „Ťažko sa mi k tomu vyjadrovať. Momentálne nemáme nato, aby sme hrali takýto futbal. V takomto teple posadíme súpera na koňa takouto chybou. Títo hráči robia katastrofálne chyby. Takto sa nedá hrať futbal. To, čo si povieme nedodržiavame. Budeme sa musieť poobzerať po nejakých obrancoch, pretože tam máme veľké nedostatky.“

Vladimír Cifranič:  „Sme veľmi radi. Získali sme ďalšie 3 body. Pomohol nám začiatok, kde sme už v 20.minúte viedli  0:2. Myslím si, že sme mali celý zápas pod kontrolou. V druhom polčase sme pridali ďalšie góly a mali sme tam aj ďalšie šance. Myslím si, že to víťazstvo je zaslúžené.  Chceli sme celý zápas diktovať tempo hry, vysoko napádať súpera a hrať odvážne. Myslím si, že toto je cesta,  ako byť úspešný a vyhrávať.  Stále však ideme od zápasu k zápasu, máme 6 bodov, ale v hre je stále čo vylepšovať.“