02. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-13 – FK Pohronie Žiar n/Hronom

I. liga mladší žiaci, 02. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-13   –   FK Pohronie   5 : 1   (2 : 1)

Góly za ŽP : 20´ Vraždiak, 30´ Faško, 38´ Strelec, 52´ Mondl, 60´ Paľus

Zostava U-13 :

Fodor – Belko, Maslák, Paľus, Ďuriš – Strelec, Kupec, Soliar – Sylvestr, Faško, Vraždiak

Striedali :

Herko, Baran, Mondl, Pančík, Surový

Prvý domáci zápas nám výsledkovo vyšiel podľa predstáv, začo hovorí konečný stav 5:1. Na ihrisku to však až tak jednoznačné nebolo, keďže v hre boli úseky, ktoré patrili jednoznačne nášmu súperovi a je veľkým pozitívom, že chlapci výborne ustáli náročné herné situácie hlavne v obrannej fáze, čím si výrazne dopomohli k spoločnému úspechu. Úvodné minúty patrili hosťom, čo dokázali potvrdiť aj gólom, no druhá časť prvého polčasu bola v našej réžii. Gólmi Vraždiaka a Faška sme stav otočili a našou snahou bolo v druhom polčase výhru navýšiť. Iniciatívu prebrali hráči Pohronia, my sme v týchto momentoch zbytočne zbrklo riešili situácie pod tlakom, no aj napriek tomu sme v obrane fungovali obetavo a zodpovedne. Odmenou nám boli rýchle a presné útočné akcie, ktoré sme dokázali premeniť a zlomiť odpor súpera. Výsledok teší o to viac, že sme boli súperom donútení siahnuť si až na dno síl.