02. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-14 – Akadémia Juventus Žilina

I. liga starší žiaci, 02. kolo – nadstavba

FK Železiarne Podbrezová U-14 –  Akadémia Juventus Žilina   1 : 0 (1 : 0)

Gól : 9´ Pindeš

Zostava U-14:

Morong  – Vrbiniak, Hrbál, Kováčik P. (45´ Kováčik M.), Matula (52´Fáber), Chabada (69´ Kravčák), Trnavský, Záhorský (36´ Laššák), Divald, Spevák (63´ Donoval), Pindeš

Prvý zápas na prírodnej tráve po polročnom čakaní sme odohrali proti Akadémii Juventus Žilina a po najtesnejšej výhre 1:0 sme sa tešili z prvej jarnej výhry. Prvý polčas bol v našej réžii, dobre sme kombinovali a dominovali hlavne v strede ihriska, kde sme si dobrým pohybom vytvárali nebezpečné prečíslenia. V 9. minúte na jednu z kolmých prihrávok nabehol Pindeš a nekompromisnou strelou na vzdialenejšiu žrď nás poslal do vedenia. Do konca prvého polčasu sa nám náskok nepodarilo zvýšiť, a tak v druhom polčase hostia zvýšili aktivitu. Pod ťarchou tesného výsledku sa nám nedarilo dlhšie podržať loptu a na našej strane bolo len minimum hráčov, ktorí zobrali väčšiu zodpovednosť na svoje plecia. Hostia sa do výraznejších šancí nedostávali, až 15 minút pred koncom vytiahol bravúrny zákrok brankár Morong, ktorý fantasticky vyrazil prudkú strelu z 8 metrov smerujúci presne k žrdi. Po záverečnom hvizde sme sa potešili z prvej jarnej výhry, ktorú si chlapci za svoj prístup zaslúžili. V zápase vynikla hlavne štvorica hráčov Morong, Vrbiniak, Trnavský a strelec gólu Pindeš.