02. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – FC Spartak Trnava

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  FC Spartak Trnava     2 : 1 (0 : 1)

Góly : 41´ Suja, 76´ Ustaník –  40´ vlastný gól

Zostava U-17 :

Macko – Ďurica, Šteiniger, Geschwandtner, Ustaník, Suja, Ufrla, Raffay, Kohút (80´ Kostený), Kafrík (80´ Černák), Kurčík (41´ Banas)

Prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Súper bol futbalovejší, loptu mal častejšie pod kontrolou ako my a takmer celý polčas mal hernú prevahu. V defenzíve nám chýbala lepšia súčinnosť jednotlivých formácií, hráčov a žiadalo sa aj trocha viac dôrazu v osobných súbojoch. V ofenzíve sme boli veľmi nepresní a v pred finálnej fáze veľa prihrávok končilo na súperových kopačkách. Napriek tomu sme  si vypracovali dve príležitosti, z ktorých sa dalo skórovať. Hostia mali v prvom polčase tiež len dve príležitosti, ale jednu v poslednej minúte prvého polčasu po rohovom kope aj premenili na vedúci gól. Inkasovali sme znova v poslednej minúte ako v prvom kole v D. Strede a znova po rohovom kope. Cez polčasovú prestávku sme urobili zmeny v zostave, trocha zmenili rozostavenie a na trávnik vybehlo oproti prvému polčasu iné mužstvo. Podarilo sa nám hneď v úvode druhého dejstva v 41. minúte vyrovnať, tiež po rohovom kope na 1:1 a to nás nakoplo ešte viac. Druhý polčas sme boli dominantným mužstvom my, stupňovali sme tempo a prišli aj šance. Víťazný gól sa nám podarilo streliť štyri minúty pred koncom zápasu, znova po rohovom kope, keď loptu do siete pretlačil Ustaník. V druhom polčase sme svojím výkonom otočili zápas a naše víťazstvo je plne zaslúžené.