02. kolo Fortuna liga, ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová     3 : 0 (1 : 0)

Góly: 5´ Božikov, 65´ a 77´ Šporar

ŽK: Baran, Obročník, Leško

Diváci: 1220.

Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Chládek

Domáci začali zápas aktívne a už v 1.minúte si vybojovali rohový kop, Moha zakončoval tesne vedľa. V 5. minúte zahrávali z ľavej strany priamy kop Holman a nedôsledne bránený kapitán domácich Božikov vsietil hlavou úvodný gól zápasu. Hostia sa dostali do ohrozenia brány domácich v 17. minúte, keď po faule na Mikuša strieľal Leško, no jeho pokus tečovali hráči v múre na roh. Výborný zákrok predviedol v 35. minúte brankár Kuciak, keď vytesnil strelu z 25 metrov od domáceho Savičeviča. V poslednej minúte úvodného dejstva vo vyloženej šanci ešte hlavičkoval Holman nad bránu Podbrezovej. V 60. minúte Wiezik vyhral hlavičkový súboj, do lopty sa oprel Breznanik a vystrašil Šullu, keď lopta preletela tesne ponad brvno. O päť minút neskôr dostal ideálnu prihrávku do behu od Mohu Šporar a strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. Ten istý hráč stanovil skóre na 3:0 v 77. minúte, z identického miesta opäť trafil k žrdi Kuciakovej brány.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono – Savičevič, Holman – Čavrić (75´ Dražić), Šporar (81´ Cmiljanić), Moha (87´ Hološko)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa – Obročník, Baran – Leško, Mikuš (73´ Tereščenko), Breznanik (73´ Bernadina) – Więzik

Martin Ševela, tréner Slovana: „Pomohol nám vstup do zápasu, potom sme dominovali celý čas. Súper si nevypracoval vážnejšiu šancu, vedeli sme, že príde s defenzívnou taktikou a hrou na protiútoky. Prechod im nevychádzal aj našou zásluhou, dobre sme dostupovali, v druhom polčase sme pridali na efektivite. Potreboval som ušetriť niektorých hráčov, čaká nás odveta v Európskej lige. Hráči mali radosť z hry, bola tam aj vášeň.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zámer je jedna vec, skutočnosť druhá. Absentovala u nás prechodová fáza, víťazstvo Slovana je zaslúžené. Slovan má kvalitu, ktorá je vyššia ako u našich hráčov.“