FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 40. De Marco, 45. Kabongo, 52. Green

Zostava: Ludha – Blahút (77. Talakov), M. K. Bartoš, Bakaľa, Šikula – Sangare (77. Horvát), Špyrka (82. Š. Faško), Bariš, Ďatko, Pavúk – Kabongo (67. Kukoľ)

Žlté karty: 45.+1 Kabongo, 70. De Marco, 72. Bartoš, 90.+2 Pavúk, 90.+2 Šikula, 90.+6 Lovat

Zápas sa začal spoločným príchodom prípravkárov s hráčmi oboch tímov na trávnik. Následne sa odovzdávali pamätné dresy hráčom, ktorí prekonali počas tejto sezóny miľník 100 zápasov v Podbrezovskom drese. René Paraj, Samuel Ďatko, Daniel Pavúk a Marek Kristián Bartoš si prevzali dresy z rúk viceprezidenta klubu, Ing. Vladimíra Sotáka mladšieho. Následne sa začal zápas, ktorý na tribúnach sledovalo takmer 3200 divákov. V prvom polčase sme boli dominantnejší, pokojní na lopte a rozvážni. Vypracovali sme si pár dobrých šancí, no v 40. minúte sme inkasovali prvý gól od De Marca. Následne do konca polčasu skóroval Kabongo a vyrovnal stav na 1:1. Druhý polčas sa začal veľmi vyrovnane no po druhom nešťastnom góle od Greena v 52. minúte sa to zlomilo. Následne v zápase neskóroval už žiadny z tímov a skóre ostalo rovnaké aj po štvorminútovom predĺžení. ŠK Slovan Bratislava vyhral nad nami v druhom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul v pomere 1:2.

Tréner FK Železiarne Podbrezová, Roman Skuhravý: „Pre nás to bola prvá príležitosť ako zareagovať na výplach z Trnavy. Musím povedať, že s reakciou mojích hráčov som absolútne spokojný do gólu na 1:2, kde bolo vidieť, že sme stratili pokoj na lopte. Boli sme hektickí a chceli sme brať zodpovednosť na seba. Viac-menej do toho gólu si myslím, že sme boli nebezpečnejší, dobrí a odvážni. Bránili sme a poradili sme si s vrchným pressingom, ktorý nás trápil v Trnave. Ja si dnes beriem z tohto zápasu to, že Podbrezová hrala s najlepším mužstvom na Slovensku a musím povedať, že po zápase zo štvrtka a to, čo predviedol Slovan, tak som hrdý, že tu môžem pracovať. Pre nás to bola obrovská výzva a som spokojný s tým, čo som videl, pretože pre nás je to stále cesta. Raz chceme byť absolútne konkurencieschopný takému mužstvu ako je Slovan.“