03. kolo – II.liga, MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová    3 : 1 (1 : 0)

Góly: 17. Popovič, 64. Haša (11 m), 68. Haša – 87. Mejri

Rozhodovali : Dohál – Žákech, Súkeníková
Divákov : 543.
ŽK : 81. Pospíšil – 16. Špyrka, 63. Straňák, 66. Mizerák, 90. Hric

Po centrovanej lopte z kraja ihriska sa do vzduchu v 15. minúte zavesil jeden z útočníkov domácich a vyslal na bránu prudkú hlavičku pod brvno, pozorný brankár hostí však jeho pokus odvrátil na roh. Z následného rohu vsietil prvý gól zápasu hlavou k bližšej žrdi  Mihajilo Popović. V 42. minúte sa hostia dostali do šance po rohovom kope, výborný Junas však centrovanú loptu vyboxoval, lopta sa však rýchlo dostala opäť na kopačky hráčov Podbrezovej, následný center však skončil zasa v náručí Junasa. Hráči Podbrezovej vleteli do druhého polčasu a vysokým pressingom napádali rozohrávky domácich. K veľkej príležitosti sa dostali v 54. minúte opäť po rohovom kope, kedy vznikla pred našou bránou skrumáž, no keď už sa lopta dostala k hráčovi v streleckej pozícii, rozhodca odpískal ofsajd. Skóre sa menilo v  63. minúte, keď sa Blažek dostal do 16-ky, bol faulovaný stopérom hostí a rozhodca nariadil pokutový kop. Haša zvýšil na 2:0. O štyri minúty neskôr rovnaký hráč v nájazde nadal Macejovi šancu a stav zápasu bol už 3:0. Železiari skorigovali až v 83. minúte, keď sa po akcii Galčíka zblízka presadil Mejri.

MFK Skalica: Junas – Nagy, Hlavatovič, Karlík, Frimmel, Opiela, Šebesta (67´ Tomovič), Mášik (72´ Hollý), Haša, Popović (61´ Pospíšil), Blažek

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Straňák, Šulc (70´ Galčík), Paraj, Leško (77´ Mejri), Chvátal, Lipták (73´ Ďatko), Hric, Špyrka, Marcin

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Bol to pre nás ťažký a bojovný zápas, po zápase na Slovane sme sa chceli revanžovať našim fanúšikom a myslím že sa nám to aj podarilo. Dôležité bolo že sme sa ujali v prvom polčase vedia po štandardke. V druhom polčase mali zasa viacej z hry hostia ale my sme si to ukontrolovali a podaril sa nám brejk, po ktorom prišiel faul v šestnástke a následný gól z penalty a krátko na to ďalší gól na 3:0. Som rád z návratu Šebestu, ktorý po dlhej dobe nastúpil a niektorí hráči hrali na inom poste a zafungovalo to a odviedli dobrú robotu.“