04. kolo, FK Dukla B. Bystrica – ŽP Šport U-15

FK Dukla Banská Bystrica – ŽP Šport Podbrezová U-15  0 : 1 (0 : 1)
Gól : 30´ Ludha

ŽP Šport U-15 :
Sokol – Ludha, Geschwandtner, Daxner (55´ Štefánek), Gajan, Raffay, Brozman (69´ Kováčik), Michelčík (62´ Kostelný), Kafrík (67´ Kán), Morong, Čižmárik (60´ Nosáľ)

Komentár k zápasu U-15 :
V prestížnom derby zápase sme zvíťazili 0:1 a potvrdili sme dobrý vstup do súťaže. Od úvodných minút sme boli aktívni, snažili sme sa o nátlakovú hru a chceli hneď v úvode skórovať. Úvodných 15 minút sa odohrávalo prakticky na polovici domácich, vytvárali sme si šance z krídelných priestorov, no chýbala nám presnejšia finálna prihrávka a väčší dôraz v zakončení. Potom nám však nepochopiteľne vypadol stred ihriska, nepodržali sme loptu a súper hru vyrovnal. Po 10 minútach sme však opäť prevzali iniciatívu my, výsledkom bol aj náš gól do domácej brány a ako sa neskôr ukázalo, bol aj víťazný. Po faule na Daxnera zahrával priamy kop Brozman a jeho dobrý center poslal hlavou do brány Ludha. Druhý polčas sme začali trocha ustráchane, zle pracovali s priestorom, súper mal herne navrch, vytváral si tlak a snažil sa o vyrovnanie. Naša obrana však pracovala zodpovedne a tlak domácich sme ustáli. Hru sme postupne vyrovnali, mali sme aj ďalšie šance, no skórovať sa nám už nepodarilo. Domácim sme prakticky za celých 70 minút nedovolili si vypracovať žiadnu vyloženú šancu, my sme jednu z množstva premenili a tak sme si z horúcej pôdy odviezli dôležité víťazstvo.