04. kolo, FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová

II. liga, 04.kolo

FK Dubnica nad Váhom  – FK Železiarne Podbrezová   0 : 0


FK Železiarne Podbrezová : Ludha – Chvátal, Bartoš, Pajer, Kováčik – Galčík, Bakaľa, Grendel, Ďatko (79′ Pavúk), Kukoľ (60′ Krčula) – Gerebenits (60′ Breznanik)


FK Dubnica nad Váhom : Digaňa – Švec, Vaculík, Čurik (73′ Matúš), Janček – Kuzma, Bilovský, Pagáč, Párkaň (66′ Levai) – Cyprian (56′ Dávidík), Petráš (56′ Janco)

Žlté karty : 12′ Pagáš (Dub.), 81′ Bilovský (Dub.) – 31′ Bartoš (Žel.), 39′ Gerebenits (Žel.)

Priebeh zápasu

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, kedy sa mužstvá spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré často končili stratou lopty pred šestnástkou nakopnutými loptami. Mnoho nepresností na oboch stranách bránilo v súvislom tlaku jedného z mužstiev. Brankári sa však nenudili a museli riešiť niektoré nebezpečné strely, najmä pred koncom polčasu domáci brankár Tomáš Digaňa vytlačil strelu mierenú do vinkla na roh. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Druhý polčas sa so zmierňujúcou sa horúčavou zvyšovala aj rýchlosť oboch mužstiev. Šance sa striedali na oboch stranách. V druhej časti polčasu iniciatívu prevzali hostia a viacerými čistými šancami sa snažili o strelenie úvodného gólu. Brankár Digaňa však všetky šance vychytal. Podbrezová pôsobila kompaktnejším dojmom, Dubničania však bojovali. Pred 510 divákmi sa tak zrodila remíza 0:0.

Ohlasy po zápase

Vladimír Cifranič: „Celozápasovú prevahu sme nedokázali pretaviť do gólu. Hrali sme proti defenzívnemu súperovi, ktorý bránil v bloku. Vytvorili sme si šance, no domáci brankár svoje mužstvo podržal. Neinkasovali sme, získali sme ďalší plusový bod, a to je pozitívne. Stále je však na čom pracovať. Ideme ďalej. Čaká nás derby na ktoré sa už tešíme.“