04. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – FK NOVES Spišská Nová Ves

II. liga SFZ, 04. kolo

FK Železiarne Podbrezová B – FK NOVES Spišská Nová Ves   2 : 3   (1 : 3)

Góly: 15´ vlastný gól, 72´ Bernadina – 24´ a 43´ Kubus, 45´ Vilkovský

Diváci: 220

Rozhodovali: Perašín – Roszbeck, Čajka

FK Železiarne B:  Lukáč – Lipčák, Bellay (70´ Magda), Fischer, Kuc, Kopičár, Weiss, Jedinák, Káčerík (64´ Hric), Lukáčik (64´ Marchuk), Bernadina

FK NOVES: Huszárik – Kunzo, Sedláček, Olawale, Zekucia, Kubus, Kováč (83´ Vitkaj), Sirko, Vantroba (63´ Šoltés), Kubík, Vilkovský (90´ Botvynnyk)

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, čoho výsledkom bol úvodný gól stretnutia, ktorý kuriózne strelil nevydarenou malou domov kapitán hostí Sedláček (1:0). Po úvodnom góle prebrali iniciatívu hostia a na svoju prvú gólovú šancu čakali do 22. minúty. Po spätnej prihrávke na hranicu jedenástky sa oprel do lopty Kubus, ale prestrelil bránu Lukáča. O dve minúty sa už skóre menilo, keď Kubus samostatný nájazd ešte nepremenil, ale po prihrávke Vilkovského už do prázdnej brány vyrovnal (1:1). Na druhej strane mohol poslať do vedenia domácich Kačerík, jeho strela z uhla skončila na brankárovi hostí. V závere prvého polčasu hostia dvakrát udreli. Najskôr v 43. minúte po sérii chýb v strede ihriska poslal presný center z pravej strany presne k žrdi opäť Kubus a poslal hostí do vedenia. V 45. minúte sa útočník Vilkovský obtočil okolo brániacich hráčov Podbrezovej a stanovil výsledok na polčasových 1:3. Do druhého dejstva vstúpili opäť aktívnejšie domáci, ale vyložené gólové šance neprichádzali. Až v 68. minúte Kopičár rýchlo rozohral priamy kop a Bellay prízemnou strelou trafil žrď. Na druhej strane na kolmú loptu za obranu nabehol Kubík a jeho strelecký pokus vyrazil Lukáč na brvno. V 73. minúte znížil Bernadina, keď sa v osobnom súboji pretlačil cez obrancu hostí a vykresal iskričku nádeje pre Podbrezovú. O minútu mohol Bernadina vyrovnať, keď Jedinák odviedol výbornú prácu na pravej strane a holandský útočník strelou len trafil brankára hostí. Dve minúty pred koncom mohol pochovať šance domácich Vilkovský, ale jeho samostatný nájazd skončil na bočnej sieti. V poslednej šanci zápasu sa objavil Marchuk, keď po centri Jedináka minul bránu a tak ostal v platnosti výsledok 2:3.