05. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – FC DAC Dunajská Streda

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  FC DAC Dunajská Streda    0 : 3 (0 : 1)

Góly : 25´ a 80´ Gembický, 71´ Klačman

Zostava U-17 :

Dlubáč – Šmiheľ (66´ Boberský), Gecelovský, Kováčik, Katunský, Bakaľa, Ďatko, Brodziansky, Lichý (37´ Auxt), Jedinák (37´ Greš), Galčík (41´ Svetlošák)

V zápase s kvalitným tímom Dunajskej Stredy sme chceli konečne prelomiť strelecké aj bodové suchoty, no opäť sme vyšli aj v jednom aj v druhom prípade naprázdno. Spadla na nás psychická deka a hráme v obrovskom hernom kŕči. Našej hre chýba uvoľnenosť, ľahkosť, väčšie nasadenie a väčšie emócie, chuť sa pobiť o úspešný výsledok a prelomiť neúspešnú sériu. Všetko je to veľmi upracované. Aj proti dnešnému súperovi sme začali optickým tlakom, v prvom polčase sme mali loptu častejšie na kopačkách, no v nebezpečných  priestoroch v okolí šestnástky a finálnej fáze sme znova nič nevymysleli a nepresadili sa. Hostia hrali prvý polčas na rýchle brejky, majú na to vhodné typy hráčov, hlavne reprezentantov Doktoríka s Gembickým a z jednej takejto situácie sme v 25. minúte aj inkasovali, keď si Gembický nabehol medzi dvojicu našich brániacich hráčov a hlavou otvoril skóre zápasu. Druhý polčas sme chceli s výsledkom niečo urobiť, vysunuli sme obranné postavenie vyššie na súperovu polku ihriska, vytvorili sme si aj čisté gólové šance, no naša efektivita bola nulová. Naopak, z efektivity nás vyškolil súper, pridal po našich chybách dva góly a odviezol si komfortné víťazstvo 0:3.