05. kolo, MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová U-17

MFK Ružomberok  – FK Železiarne Podbrezová U-17    2 : 1 (0 : 0)

Góly : 74´ a 78´ Matoš  –  51´ Banas

Zostava U-17 :

Macko Mat. – Morong, Šteiniger, Geschwandtner (80´ Ufrla), Ustaník, Macko Mar., Suja, Köröš, Banas (62´ Kohút), Kafrík (77´ Raffay), Brozman

Dnešný zápas nám ukázal, že futbal dokáže byť niekedy aj krutý a nespravodlivý. Za dnešný výkon sme si absolútne nezaslúžili prehrať. Chlapci do bodky splnili, čo sme od nich očakávali a pripravovali sa na hru Ružomberka. Okrem jednej nebezpečnej hlavičky z úvodu zápasu sme ich prakticky za 75 minút do ničoho nepustili a kontrolovali zápas. Defenzíva pracovala spoľahlivo, veľmi dobre hrala stredová formácia, či už v defenzíve, ale aj smerom dopredu sme výborne kombinovali a dostávali domácich pod tlak. V 28. minúte nám slabý hlavný rozhodca neuznal čistý gól pre údajný faul na brankára. Domáci hrozili len zo štandardných situácií, ktoré im vymýšľal hlavný rozhodca. V úvode druhého polčasu sme sa ujali vedenia v zápase, keď chybu domáceho brankára potrestal Banas. Zápas sme mali pevne v rukách, kontrolovali hru, až prišlo nešťastných záverečných šesť minút zápasu. V 74. minúte vypadol nášmu brankárovi ľahký center z rúk a domáci pohodlne do prázdnej brány vyrovnali na 1:1. V poslednej minúte zápasu hlavný rozhodca zle posúdil hernú situáciu, daroval domácim rohový kop a následne po boji o loptu v našej šestnástke odpískal pokutový kop, ktorým domáci nezaslúžene získali tri body. Za dnešný oduševnený a kvalitný výkon však musíme chlapcov pochváliť a veríme že takéto kvalitné výkony nám v ďalších zápasoch už prinesú aj víťazstvá.