Líder tabuľky otočil skóre stretnutia v druhom polčase

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:1)

Góly: 3. Pavúk – 58. Dimun, 72. Dimun


Zostava FK Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Ďatko (77. Kukoľ), Š. Faško, Paraj, Grešák – Špyrka (62. Bariš), Kabongo (46. Sangare), Pavúk (77. Šikula). 
Náhradníci: Luksch, Rehák – Horvát, Kováčik, Talakov.

Žlté karty: 24. Paraj, 29. Faško, 47. Bartoš, 49. Faško

Červené karty: 49. Faško (po 2. ŽK)

Diváci: 5548


Za vytrvalého dažďa sme začali výborne a už v 3. minúte sa po pekne zahranom rohovom kope Ďatka hlavou presadil Pavúk. Domáci mohli rýchlo odpovedať, ale gól Nebylu neplatil pre ofsajd. V 19. minúte pekne vypálil spoza veľkého vápna Špyrka, brankár Petráš na dvakrát zasiahol. Po viac ako polhodine napriahol k strele Andzouana, no lopta v sieti neskončila. Dunajská Streda postupne prevzala iniciatívu, ale do prestávky sa jej vyrovnať nepodarilo.

Do druhého polčasu nahradil na hrote Kabonga Sangare, avšak v 49. minúte udelil rozhodca Faškovi prísnu druhú žltú kartu a následne aj červenú. DAC dostal krídla a postupne zatlačil naších hráčov. V 58. minúte sa domáci dočkali a Dimun dorazil do siete vyrazenú loptu od Ludhu. Tlak lídra sa stupňoval a v 72. minúte sa po priťuknutí Kalmára druhýkrát presadil Dimun. V záverečných minutách sme sa snažili vyrovnať, ale súper nás do žiadnej väčšej šance nepustil. Do konca druhého polčasu sa nám dorovnať nepodarilo, a tak si tri body pripísal líder tabuľky.


Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „V ťažkých podmienkach sme videli zaujímavý zápas. Vstúpili sme do neho výborne. Do 25. minúty sme hrali tak, ako sme plánovali. Potom sme záhadným spôsobom strácali lopty, nešli prihrávky a domáci sa dostali na koňa. V polčase sme si niečo povedali. Druhý mal dva kľúčové momenty. Šanca na náš druhý gól na začiatku a vyrovnávajúci gól, ktorý sme dostali. Domáci svojou kvalitou dali dva góly a vyhrali. Potom sme už nemali náboj na to, aby sme so zápasom niečo urobili. Gratulujem domácim a my sa z toho zápasu chceme poučiť. Takéto stretnutia sú pre nás veľmi dôležité.“