Námestovo sme porazili vďaka 4 gólom za 23 minút

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v 5. kole 2. ligy na ihrisku MŠK Námestovo 4:2 a získali tri body do tabuľky. Všetko najpodstatnejšie sa udialo v druhom polčase, kedy sme strelili štyri góly za 23 minút.

MŠK Námestovo – FK Železiarne Podbrezová 2:4 (1:0)

Góly: 6. Farský, 60. Snovák – 62. Galčík, 70. Špyrka (pen.), 75. Pavúk, 85. Kováčik

ŽK: Špyrka

Rozhodovali: Dohál – Mihálik, Kuba

Námestovo: Lešňovský – Habiňák, Mi. Čiernik, Terentiev, Ma. Čiernik (65. Svetlošek), Farský, Buckulčík, Kobylarczyk (79. Stašák), Chovan (58. Žákovič), Snovák (79. Gelčinský), Brodziansky

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Godál (46. Kukoľ) – Kováčik, Špyrka, Bakaľa, Barbora (46. Grendel) – Issa (64. Breznanik), Timoshenko (64. Pavúk), Galčík (84. Grešák)

Duel na pôde nováčika sme mohli odštartovať rýchlym gólom, lenže Issa v piatej minúte vo veľkej šanci prestrelil z hranice malého vápna bránku. Zakrátko sme inkasovali, keď rozohrávku Ludhu s Godálom vystihol Farský a skóroval. Z priameho kopu veľmi dobre vystrelil Jozef Špyrka, blysol sa brankár Lešňovský. Počas 26. minúty zle rozohral Ludha, ponúknutú možnosť na strelu priamo do odkrytej časti bránky nevyužil Farský. Ešte prihrával, nepresne. Vyrovnať mohol Barbora, aj jeho hlavičku vytesnil gólman Námestova. Hneď na to poslal tvrdú ranu z diaľky pod brvno Mikuláš Bakaľa, aj proti tomuto zasiahol Lešňovský.

Po zmene strán ušiel Issa, z uhlu nezakončil presne. Erik Grendel rozohral veľmi dobre priamy kop, pokus k žrdi zlikvidoval domáci gólman. Presne po hodine hry bolo zle, prehrávali sme už o dva góly, keď sa presadil Snovák. Prešli však iba dve minúty a odštartovali sme náš comeback. Roland Galčík dostal presný pas do vápna a z voleja zakončil do protipohybu brankára. Mladý útočník o niekoľko chvíľ neskôr získal pokutový kop a ten premenil Jozef Špyrka, čím vyrovnal na 2:2. Skvelý úsek hry Podbrezovej podčiarkol striedajúci Daniel Pavúk. Toho našiel Peter Kováčik a útočník nedal zblízka Lešňovskému šancu. Otočili sme skóre na 3:2 z nášho pohľadu. Peter Kováčik mohol k dvom gólovým prihrávkam aj streliť presný zásah v 82. minúte, po jeho strele sa lopta obtrela o žrď. Definitívne rozhodnutie prišlo o tri minúty neskôr, dočkal sa práve aktívny Kováčik. Bol na konci peknej tímovej akcie. Za 23 minút sme strelili štyri góly a tešili sa z víťazstva.

Peter Kováčik: „Myslím si, že od začiatku sme mali hernú prevahu. V prvom polčase sme však nevyužili veľa sľubných šancí. Súper potrestal naše chyby, ale to sa stáva. Tak ako sme zabojovali v druhom polčase, tak sa má bojovať za Podbrezovú. Za stavu 0:2 sme sa nezložili, začali tlačiť, otočili a zaslúžene zvíťazili. Osobne som sa cítil veľmi dobre. Sadlo mi prostredie aj súper, hral z bloku, čo mne vyhovuje. Trhal som obranu, snažil som sa robiť čo najviac nábehov a vyplatilo sa to. Strelil som gól, mal som dve asistencie. Mal som ešte šance, mohol som dať aj ďalší gól. Za nepriaznivého stavu sa ukázala sila mužstva, takto sa má bojovať za Podbrezovú. Nezložili sme sa. Ani do stavu 0:2 to nebolo zlé, ale súper potrestal naše chyby. To sa stáva. Dôležité je, že sme ukázali charakter.“