06. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-14 – MŠK Fomat Martin

I. liga starší žiaci, 06. kolo – nadstavba

FK Železiarne Podbrezová U-14  –  MŠK Fomat Martin  3 : 3 (2 : 1)

Góly : 23´ Plch, 24´ Kováčik M., 45´ Chabada  –  20´ Spišák, 37´ Lacko, 53´ Rybakov

Zostava U-14:

Hrubý  – Vrbiniak, Hrbál, Kováčik P., Jedináková, Matula, Chabada (54´ Kravčák), Záhorský (36´ Laššák), Divald, Kováčik M. (60´ Donoval), Plch (46´ Fáber)

S Martinom sme počas celej sezóny odohrali vyrovnané stretnutia a dnešné nebolo výnimkou. V prvom polčase sme boli lepším tímom, dokázali sme súpera prehrať v poli a dobre kontrolovali hru, i keď prvý gól strelili hostia, ktorí využili našu slabšiu päťminútovku a po sérii ľahkých individuálnych chýb dorazil loptu do siete hosťujúci hráč. Odpovedali sme výborne, keď po rýchlej a presnej akcii v strede ihriska nabehol na ideálnu kolmú prihrávku Plch a nemýlil sa 1:1. Už o minútu sme pressingom získali loptu na súperovej polovici a peknou strelou nás dostal do vedenia Matej Kováčik. Pokračovali sme v aktívnej hre, ale do šatní sme išli len s jednogólovým náskokom. V druhej minúte druhého polčasu urobil chybu v rozohrávke brankár Hrubý a hostia ju potrestali 2:2. Gólová prestrelka pokračovala, keď v 45. minúte sa k odrazenej lopte dostal Chabada a opäť nás poslal do vedenia. Hostia vyrovnali po rohovom kope v 53. minúte, keď lopta niekoľkokrát spadla v našom pokutovom území a hosťujúci hráč ju upratal do siete. Do záverečného hvizdu sme boli pod tlakom hostí, ktorý v druhom polčase boli lepším tímom, ale víťazný gól už streliť nedokázali. Remíza je spravodlivým vyústením diania na ihrisku.