06. kolo Fortuna liga, ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 4 : 1  (2 : 0)

Góly: 4. a 52. Čavrić, 11. Mareš, 80. Savičević – 75. Rundić (vl.)

ČK: 76. Rundić

Diváci: 947

Rozhodovali: Chmura – Kováč, Galo

Zápas poriadne ešte ani nezačal a z úvodného gólu sa tešili domáci. Už v 4. minúte sa k odrazenej lopte vo vnútri pokutového územia dostal Čavrić a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste 1:0. V 11. minúte viedol Slovan už o dva góly. Kolmica Holmana medzi stopérov našla pripraveného Mareša, ktorý zoči voči Kuciakovi nezaváhal a strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Na opačnej strane dvakrát z väčšej vzdialenosti vystrelil Rendla, ale Greif si s jeho pokusmi poradil. Postupne sa hra ustálila medzi šestnástky, pričom akcie hráčov Podbrezovej vo väčšom počte končili ofsajdovým postavením a na opačnej strane sa tesne pred polčasom dostal k strele Mareš, ale lopta z jeho kopačky letela mimo troch žrdí. Až v nadstavenom čase prvého polčasu sa Viazanko vyhol ofsajdovej pasci a jeho dobrú strieľanú prihrávku odvrátil tesne pred zakončujúcim Djordjevićom vracajúci sa Holman. Druhý polčas začal rovnako ako ten prvý. V 52. minúte naviedol loptu okolo Turňu na os ihriska Čavrić a presnou strelou k bližšej žrdi zvýšil už na 3:0. Hostia sa snažili spraviť niečo s výsledkom, ale vyložené šance neprichádzali. V 70. minúte mohol svoj druhý gól v zápase pridať aj Mareš, keď sa dostal k dlhej lopte za obranu, ale jeho lob ponad vybiehajúceho Kuciaka skončil mimo brány. V 75. minúte zdramatizoval zápas striedajúci Mikuš. Najskôr sa na hranici pokutového územia dostal k streleckému pokusu, ktorý nešťastne tečoval do vlastnej siete Rundić 3:1. Ihneď po rozohrávke vystihol pomocnú prihrávku aktívny Mikuš, ktorého na hranici šestnástky zozadu fauloval Rundić, začo uvidel od hlavného rozhodcu Chmuru červenú kartu. Nariadený priamy kop zahral Leško len do dobre postaveného múru belasých. Dramatizácia trvala len necelých päť minút. Center Chouchoumisa z ľavej strany vrátil pred bránu Mareš na Savičevića, ktorého najskôr z hranice päťky bravúrne vychytal Kuciak, ale na jeho druhý strelecký pokus už bol prikrátky 4:1. V poslednej minúte ešte na dobrú prihrávku Kuzmu nabehol Bernadina, ktorý obišiel brankára Greifa, ale z uhla nedokázal presne prihrať. Bodku za stretnutím dali hráči Podbrezovej, najskôr ďalekonosný strelecký pokus aktívneho Mikuša mieril vedľa brány Greifa a hlavička Djordjevića po rohovom kope Mikuša rovnako nad bránu.

FK Železiarne: Kuciak – Turňa, Kostelný,Bilić, Djordjević – Baez (68. Mikuš), Kupčík – Viazanko, Leško (88. Kuzma), Válovčan (77. Bernadina) – Rendla

ŠK Slovan: Greif – Chouchoumis, Božikov, Rundić, Sekulić – Rabiu, De Kamps (66. Savičević) – Čavrić (82. Kubík), Holman (77. Kotula), Hološko – Mareš

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: „Do nedeľného zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Z prvej šance domácich sme však inkasovali a z druhej po druhý raz. To pre nás bola dosť veľká studená sprcha. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu sme sa snažili streliť gól, žiaľ, vždy nám niečo chýbalo. Podarilo sa nám párkrát získať loptu, ale zakaždým nám niečo zabránilo dostať sa do lepšej šance. V druhom dejstve sme chceli niečo urobiť, no hneď sme dostali tretí gól a prakticky bolo po zápase. Súper zvíťazil zaslúžene, mrzí ma, že góly sme dostali po našich chybách. Individuálne chyby sa opakujú, stojí nás to lepšie výsledky a pohodu v kabíne. Dúfam, že v budúcnosti sa to zlepší.“

Ivan Vukomanović, tréner Slovana: „Pred zápasom sme vedeli, že potrebujeme zatlačiť súpera v prvom polčase. Veľa hráčov nemá fyzickú ani futbalovú prípravu, prišli neskôr. Chceli sme už v prvom polčase urobiť rozdiel a skórovať. Už v úvodných minútach sa nám podarilo skórovať dvakrát. Vedeli sme, že Podbrezová je veľmi nepríjemné mužstvo po zisku lopty v strede poľa. Mali sme dobrú situáciu za stavu 3:0, mrzia ma červená karta aj vlastný gól. Som spokojný, pretože sme zvládli zápas, chceli sme zostať vo vrchnej časti tabuľky pred reprezentačnou prestávkou.“