06. kolo Fortuna liga, ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová

ŠKF iClinic Sereď  –  FK Železiarne Podbrezová     1 : 2 (1 : 0)

Góly: 28´ Gatarić – 69´ a 70´ Breznanik

ŽK: Ventúra, Morong, Adekuoroye, Bilas  – Sedláček, Magda

Diváci: 522.

Rozhodovali: Pavlík – Jenčura, Perát

Zápas na štadióne v Nitre začali obe mužstvá opatrne. Prvú streli vyslal na bránu domácich v 7. minúte Breznanik, keď si sám vybojoval loptu v strede ihriska a jeho pokus skončil vedľa brány. Domáci odpovedali o 7. minút neskôr, Ventúra spoza 16-ky pálil nad bránu. V 19. minúte poslal z pravej strany prudký prízemný center Magda, pred nabiehajúcim Mikušom domáci obranca zabránil čistej šanci. Skóre otvoril domáci Gatarić v 28. minúte, keď Ulrich zľava naviazal troch hráčov hostí, prihral na hranicu 16-ky a ľavačkou trafil do horného kúta Kuciakovej brány. V závere polčasu sa k zakončeniu ešte dostal Turňa, jeho strela letela tesne vedľa brány domácich a po ďalšej výbornej práci Ulricha zakončoval zblízka Morong, no Kuciak ho vychytal. V úvode druhého polčasu sprava prudko odcentroval Magda a Mikuš trafil brvno domácej brány. V 64. minúte mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, keď Magda zle vyriešil „malú domov“, ale Ulrich obrovskú šancu na gól nepremenil. Zvrat do zápasu prinieslo dvojité striedanie hostí, noví hráči na ihrisku Njire a Berandina najprv pripravili gól v 69. minúte Breznanikovi a rovnaký hráč už o minútu z podobnej prihrávky Njireho spoza vápna ľavačkou rozhodol o víťazstve železiarov. V 72. minúte mal možnosť zvrátiť prehru aktívny Ulrich, no jeho presnú strelu bod hornú žrď bravúrne vyrazil Kuciak.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Menich, Ba, Michalík, Hučko – Adekuoroye, Ventúra – Gatarić (74´ Sus), Pankarićan (80´ Bilas), Ulrich (74´ Loduha) – Morong

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník – Viazanko (60´ Bernadina), Leško, Breznanik (88´ Wiezik) – Mikuš (60´ Njire)

MICHAL GAŠPARÍK st. (Sereď): „Po desiatich minútach sme začali hrať tak, ako sme chceli. Napádali sme súpera, získavali sme lopty a vytvárali sme si strelecké príležitosti. Po polčase sme mohli zvýšiť na 2:0 či 3:0. Hostia mali prevahu na našej pravej strane a odtiaľ sme dostali dva identické góly. Futbal niekedy býva krutý.“

MAREK FABUĽA (Podbrezová): „Vychádzali sme z faktu, že Sereď má výborný prechod do útoku a má na to vhodné typy hráčov. V prvom polčase sme nezachytili dve situácie, pri jednej sme inkasovali, pri druhej nás podržal brankár. Som rád, že sme to napokon otočili.“