07. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-15 – Akadémia Juventus Žilina

I. liga starší žiaci, 07. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-15 –  Akadémia Juventus Žilina  5 : 1 (2 : 0)

Góly : 9´ a 52´ Kuraj, 24´ Faško, 47´ Rejdovian, 63´ Strelec – 79´ Nemček

Zostava U-15:

Hudec (41´ Kňazík) – Kysel, Lukačovič, Argyusi, Patúš, Nosáľ, Rejdovian, Faško, Strelec, Kordík (66´ Surová), Kuraj

Zápas sme kontrolovali hneď od úvodných minút zápasu. Chceli sme hneď v úvode streliť gól, čo sa nám aj v 10. minúte podarilo, keď sa individuálne presadil Kuraj. V prvej polke úvodného dejstva však bolo v našej hre dosť veľa nepresností a nevedeli sme sa dostať do tempa a súvislejšieho tlaku. Postupne sme však naše prihrávky spresnili a zápas bol jasne pod našou kontrolou. Do polčasu sa presadil ešte Faško a navýšil skóre na dvojgólový rozdiel. Druhý polčas sme pokračovali v dobrom výkone z druhej polovice prvého polčasu, predviedli sme množstvo pekných, kolmých akcií, po ktorých prišli góly Rejdoviana, opäť Kuraja a Strelca. 4-5 dobrých príležitostí sa nám ešte premeniť nepodarilo. Pozitívom však je, že sme sa do šancí dostávali a chlapci chceli streliť čo najviac gólov. Škoda nepozornosti v poslednej minúte, keď sme zbytočne po našej nedôslednosti inkasovali gól na 5:1, čo bola prakticky jediná šanca súpera počas celého zápasu, ale všetkým hráčom musím vysloviť pochvalu za predvedenú hru, v zápase sa objavovali veci z tréningového procesu, čo nás trénerov teší.