09. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – MŠK Žilina

I. liga mladší dorast, 09. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  MŠK Žilina  4 : 3 (2 : 0)

Góly : 12´ Kováčik, 31´ Ďatko, 51´ a 65´ Galčík  –  43´ a 48´ vlastný gól, 69´ Iľko

Zostava U-17 :

Dlubáč – Blaho, Kováčik, Krišica (49´ Greš), Gecelovský, Bakaľa, Ďatko, Svetlošák (79´ Lichý), Brodziansky (80´ Raffay), Jedinák, Galčík (80´ Vicáň)

Vo výbornom zápase padlo až sedem gólov, zápas mal dobré tempo a aj po hernej stránke kvalitu, takže sa prítomní diváci mali na čo pozerať. Žilina je známa svojím kombinačným futbalom, s vysokým percentom držania lopty, čo v dnešnom zápase znova potvrdili. Prispôsobili sme tomu taktickú stránku nášho herného výkonu, nechali ich hrať v bezpečných priestoroch od našej bránky, vytvárať si priestor na rýchle protiútoky do otvorenej obrany, po dvoch takýchto situáciách sme strelili aj dva z našich štyroch gólov a ďalšie z brejkových situácií sme nedotiahli do gólového konca. Odohrali sme výborný prvý polčas, v 12. a v 30. minúte sme skórovali a prvý polčas vyhrali 2:0. Nezachytili sme však úvod druhého polčasu, keď sme v rozpätí 7 minút dovolili po našich zlých riešeniach obranných situácií streliť súperovi dva góly a vyrovnať skóre. Veľkým pozitívom však bolo, že nás to nezrazilo na kolená, ale naopak, pokúšali sa znova streliť gól a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Päť minút po vyrovnávajúcom góle hostí strelil tretí gól Galčík z priameho kopu a v 65. minúte pridal po Ďatkovej akcii aj štvrtý náš gól. Desať minút pred koncom zápasu sme dovolili hosťom ešte znížiť na 4:3, ale dobrým taktickým výkonom sme si zaslúžené víťazstvo ustrážili. Pochvalu za výborný zápas si zaslúžia obe mužstvá a želám si aby takýchto výborných zápasov bolo čo najviac.