09. kolo – II. liga, ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová juniori

II. liga SFZ, 09. kolo

ŠKF Sereď  –  FK Železiarne Podbrezová B   4 : 2 (2 : 0)

Góly: 18´ Morong, 41´ Bilas, 48´ Michalík, 83´ Milunović  –  70´ Válovčan, 77´ Haščák

Diváci: 360.

Rozhodovali: Kmec – Špivák, Vitko

Sereď : Ružinský – Baša, Mészáros (46´ Milunović), Bilas (70´ Bartoš), Laura (75´ Jankto), Loduha, Pankarićan, Morong, Ventúra, Michalík, Djibi Ba

FK Železiarne B:  Lukáč – Migaľa, Bellay, Fischer, Magda, Haščák (87´ Hric), Válovčan (87´ Lukáčik), Kačerík, Kuzma, Jedinák, Blahút (60´ Marchuk)

Zápas v Seredi začal svižne. Najskôr domáci Loduha poslal priamo kop do spojnice brvna a žrde Lukáčovej brány, na druhej strane rýchly únik predviedol Válovčan a prudkou strelou opečiatkoval žrď. Do tretice zvonila konštrukcia brány v 16. minúte, keď ešte strela Bilasa skončila na žrdi a následnú dorážku už poslal do siete domáci kanonier Morong 1:0. Hostia hrozili rýchlym prechodom dopredu, ale výrazne šance si vypracovať nedokázali. Naopak domáci boli neustále nebezpečný a trestali každú chybičku v hre hostí. V 41. minúte prišla zbytočná strata lopty Haščáka, domáci zaútočili do otvorenej obrany a na konci rýchlej akcie bola presná strela Bilasa 2:0. Druhý polčas chceli hostia zvrátiť vysledok, ale všetky nádeje zmrazil po rohovom kope a gólovom voleji Michalík 3:0. Dramatizáciu zápasu priniesol v 70. minúte Válovčan, ktorý sa dokázal presadiť na hranici pokutového územia a strelou k žrdi znížil na 3:1. Opraty zápasu po góle prevzali do rúk mladí hráči Podbrezovej a v 77. minúte to už bolo 3:2. Výborný center Kuzmu zakončil ešte Marchuk do brvna, ale odrazenú loptu poslal do siete Haščák. Dokonalý obrat sa však hosťom nepodaril, keď v 83. minúte premenil nariadený pokutový kop Milunović a stanovil výsledok na konečných 4:2.

Tréner Podbrezovej Mário Auxt : „Dnes sme hrali u súpera ktorý je aktívny smerom dopredu, čo sa v podstate v prvom polčase potvrdilo. Domáci boli nebezpeční, škoda, že naša prvá šanca skončila na tyči, možno by sa zápas inak odvíjal, ale domáci išli za gólom. V prvom polčase sa im podarilo dva krát skórovať, čo sa odzrkadlilo v našej šatni cez polčas, niečo sme zmenili, ale zaskočil nás gól v úvode druhého polčasu. Vrátili sme sa do zápasu dvomi gólmi, mali sme ešte nejaké šance, ale záver zápasu si domáci ustrážili. Boli nebezpeční a z penalty sa im podarilo dať gól a uzavrieť zápas.“