Proti Komárnu sme v Zelpo Arene tesne prehrali

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v Zelpo Arene proti KFC Komárno.

FK Železiarne Podbrezová – KFC Komárno 2:3 (0:1)

Góly: 78., 81. Pavúk – 18. Tóth, 56. Ganbold, 73. Abrahám

Rozhodovali: Chromý – Ferenc, Vitko

Diváci: 580

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Paraj – Kováčik (62. Grešák), Špyrka (87. Godál), Bakaľa, Ďatko (46. Kukoľ) – Galčík (62. Breznanik), Timoshenko (46. Grendel), Pavúk

Komárno: Bréda – Šmehyl, Szocs, Varga, Šurnovský, Šimko, T. Németh (87. Špak), Domonkos, Ganbold (80. M. Petráš), Druga (67. Abrahám), G. Tóth (87. G. Matić)

Komárno prišilo na Horehronie nabudené, od začiatku hrýzlo. V štrnástej minúte dostal kolmicu od Domonkosa za obranu Gábor Tóth a v úniku prekonal Ludhu, čím otvoril skóre. My sme sa dlho nedostávali do šancí, ťažko sa Podbrezovej prebíjalo cez sformovanú defenzívu súpera. Tesne pred polčasom ale prišli veľké šance. Najskôr Timoshenko pred bránkou netrafil prihrávku a vzápätí dorážal pokus Galčíka. Ruský útočník zakončil z päťky do stredu bránky, kde sa zaskvel brankár Bréda.

Po prestávke prišli do hry Vladimír Kukoľ a Erik Grendel. Druhý menovaný získal pokutový kop po faule od Drugu. Loptu si na biely bod postavil v 54. minúte Roland Galčík, kopol to prudko do rohu po svojej ľavej ruke, kde skvele zasiahol Bréda a zmaril pokutový kop. Nedáš-dostaneš, sa potvrdilo naplno o dve minúty neskôr. Mongolský útočník Ganbayar Ganbold sa zblízka proti Ludhovi presadil zakončením k bližšej žrdi. Po príchode Grešáka na trávnik tento krajný hráč hneď dostal pas za obranu, odcentroval pred bránku, kde loptu síce minul Breznanik, avšak za ním číhal Kukoľ. Tiesnený súperom prekopol bránku. O tri góly to mohlo byť v 69. minúte, Varga po rohovom kope hlavičkoval do brvna a vzápätí prišla dorážka tesne nad. Krátko na to sa na hranici šestnástky uvoľnil Patrik Abrahám a zakončil po trávniku znova gólovo.

Dobre z diaľky strieľal Breznanik, gólman Breda bol znova pripravený. V 78. minúte sme znížili. Zdanlivo stratenú loptu udržal v hre Grešák, poslal ju do päťky a Daniel Pavúk v menšej skrumáži nasmeroval za čiaru. O drámu sme sa postarali v 81. minúte, kedy Breznanik a Kukoľ zapracovali na pravom krídle, druhý menovaný poslal center na zadnú žrď a Daniel Pavúk hlavičkou znížil už na 2:3. Záverečný tlak ďalší gól nepriniesol a proti Komárnu sme prehrali.