1. kolo nadstavba, Fortuna liga FC ViOn Z. Moravce – FK Železiarne Podbrezová

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

ŽK: Nikolič, 2x Bariš – Sedláček
ČK: 80. Bariš (po druhej žltej)
Diváci: 752
Rozhodovali: Smolák – Mókoš, Jankovič

V Zlatých Moravciach sa začalo v dobrom tempe, prvú šancu mal v dvadsiatej minúte Harba. Ľavačkou vystrelil nad. Následne prišiel poriadne ostrý sklz Nikoliča na Matúša Mikuša, za ktorý obranca ViOn-u dostal iba žltú kartu, aj keď to vážne smrdelo červenou. Náš útočník musel z hry odstúpiť. Skóre stretnutia mohol v 33. minúte otvoriť Leško, z mierneho uhlu na hranici malého vápna mieril vedľa. Následne to v ešte väčšej šanci skúšal Endy Bernadina, zoči-voči Kováčovi tento skúsený gólman predviedol famózny zákrok. V druhom polčase sme na šancu čakali až do poslednej štvrťhodiny, kedy sa Endy Opoku Bernadina dostal do samostatného nájazdu po pase Leška, lenže v snahe obísť Kováča ho gólman parádne zastavil, keď sa Holanďanovi vrhol pod nohy a zobral si čisto loptu. V osemdesiatej minúte fauloval v strede poľa Bariš, dostal druhú žltú kartu a následne červenú. Presilovku sme využili veľmi rýchlo, avšak vďaka penaltu, ktorú vybojoval navrátilec Kostelný a Dávid Leško ju bez problémov premenil (0:1). Ilja Tereščenko mohol skóre navýšiť, lenže jeho pokus po rýchlej akcii ťahanej práve Leškom v 85. minúte nepustil do siete Nikolič. Prvé stretnutie nadstavbovej časti sme teda zvládli a z horúcej pôdy Zlatých Moraviec si vezieme tri body.

Z. Moravce – Vráble: Kováč – Duga, Kotula, Nikolić, Chren – Orávik, Bariš, O. Šašinka (79. M. Rigo), Paixao da Silva – Bartolomeu (68. Cléber), Harba

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Bilič, Djordjevič, Turňa – Kostelný, Sedláček – Bernadina (90+2. Lepieš), Mikuš (30. Mojžiš, 75. Tereščenko), Leško – Więzik

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Dnes sme chceli zabrať, nemám chlapcom čo vyčítať. Hostia mali navrch v osobných súbojoch. Dnes Kováč ukázal aký je brankár. Myslím, že penalta bola veľmi prísna, po červenej karte Bariša sa súper dostal do výhody. Mlieko je rozliate, ale plakať nám nepomôže.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Sme veľmi radi za tri body, ktoré sme získali u súpera, ktorý je v domácom prostredí veľmi nepríjemný. Mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase, ale brankár Kováč ukázal svoje kvality. Mrzí ma čierna škvrna v podobe zranenia Mikuša, taký súboj by sa v našej lige nemal objaviť.“