10. kolo, MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová U-17

MFK Zemplín Michalovce  –  FK Železiarne Podbrezová U-17    0 : 4 (0 : 3)

Góly : 20´ Ustaník, 23´ Černák, 32´ Prachar, 67´ Raffay

Zostava U-17 :

Chládek – Ustaník, Černák, Geschwandtner, Šteiniger, Macko Mar., Pavličko (43´ Morong), Ufrla (57´ Kafrík), Prachar (71´ Ďurica), Raffay, Brozman (62´ Kurčík)

Dnešný zápas sme si užili a výsledkom je vysoké víťazstvo z ihriska súpera. Prvý polčas bol z našej strany excelentný, dominovali sme po hernej stránke a výsledkom boli strelené tri góly. V 20. minúte odrazenú loptu po našom rohovom kope napálil do siete Ustaník a viedli sme 0:1. O tri minúty, znova po rohovom kope sa presadil hlavou Černák a strelil náš druhý gól. Potom sme sa však uspokojili, naše emócie poklesli a dovolili sme na 10 minút prebrať domácim taktovku v zápase. Vytvorili si mierny tlak, kde mali aj nejaké príležitosti na skórovanie, no naša defenzíva pracovala zodpovedne. V 32. minúte sa predviedol Prachár a využil svoj dôraz na strelenie tretieho nášho gólu. Hneď v úvode druhého polčasu sme však prišli o vylúčeného Šteinigera, domáci mali možnosť zahrávať pokutový kop, ktorý však našťastie nepremenili. Celý druhý polčas sme hrali o jedného hráča menej v poli, domáci tak získali optickú prevahu, vytvorili si v určitých fázach aj šance, no skórovať sme im nedovolili. Dobrým, taktickým výkonom sme si víťazstvo postrážili a v závere zápasu aj navýšili, keď individuálnu akciu zakončil pekným gólom Raffay. Víťazstvo je plne zaslúžené, predviedli sme výkon plný pozitívnych emócií, futbalovej kvality, či už v ofenzíve, ale aj v defenzíve a chlapci sa presvedčili, že keď vložia do zápasu všetky atribúty herného výkonu, môžeme byť úspešní a vyhrávať.