10. kolo nadstavba, FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble    1:0   (1:0)

Góly: 15. Breznanik

ŽK: Tereščenko, Sedláček, Breznanik – Bartolomeu, Nikolič
Diváci: 618
Rozhodovali: Kružliak – Vorel, Štrbo

Posledné stretnutie sezóny otvorilo akrobatické zakončenie Breznanika mimo priestor brány, ale tento istý hráč o rovných desať minút neskôr zúžitkoval pas Tereščenka do vápna súpera na krížne zakončenie po trávniku k vzdialenejšej žrdi. Kováč zasiahnuť nedokázal (1:0). Následne mali šance aj hostia. V 20. minúte netrafil po nedorozumení v našich zadných radoch odkrytú časť brány Ewerton. Z voleja zas parádne pálil Orávik, ranu pod brvno Kuciak končekmi prstov vytesnil nad. V druhom polčase mohol naše vedenie zvýrazniť Tereščenko. Po tom, ako sa dostal k lopte v malom vápne vystrelil iba do Mejriho a od tohto hráča sa guľatý nezmysel dostal do rukavíc Kováča. Práve Mejri mal ďalšiu obrovskú možnosť, zblízka hlavou nechal vyniknúť Kováča. V závere Wiezik zoči-voči brankárovi ViOn-u neuspel, dorážka Viktora Mojžiša bola zastavená obrancom na čiare. Poľský útočník o minútu na to hlavičkoval po pase Turňu tesne vedľa. Posledné stretnutie celej sezóny sme tak vyhrali a upevnili si deviatu pozíciu v tabuľke.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Djordjevič, Mojžiš – Sedláček, Tereščenko – Breznanik (75. Jedinák), Mojžiš (84. Lepieš), Bernadina (6. Mejri) – Więzik

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Horník, Pintér, Karlík, Pleva – Orávik, Bariš, Paixao da Silva, Bartolomeu (46. Nikolić) – O. Šašinka – Harba (62. Urgela)

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: „Zápas mal na záverečné kolo patričné tempo, náboj i agresivitu, no ihrisko nebolo najlepšie. Ku koncu už bola hra kostrbatá. Začali sme duel zle, inkasovali sme sporný gól, videli sme totiž ruku hráča, ktorý zakončoval. Mali sme potom aj my šance na vyrovnanie, ale domáci boli lepší ako celok, viac túžili po víťazstve. To asi rozhodlo. Vyhrali zaslúžene, lebo na konci mali aj brejky nás podržal brankár Kováč. My sme si vážnejšie príležitosti v závere nevypracovali. Nie je náhoda, že máme na jar šesť bodov. Mužstvo je zle poskladané, je to najhoršia jarná časť z môjho trénerského pohľadu. “

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:Doma sme chceli tento posledný zápas zvládnuť a hráči k tomu dobre pristúpili, hlavne srdiečkom. Na strane hostí bola kvalita, chceli sme byť preto trpezliví a počkať si na šancu. Tá prišla v prvom polčase a využili sme ju. Mali sme aj ďalšie možnosti, dokonca sme prekonali znovu Kováča, ale zastúpil ho spoluhráč na čiare. Škoda našich nevyužitých príležitostí, mohli sme duel dohrávať v pokojnejšom tempe. Dal som v tomto zápase šancu aj dorastencom, bol to pre nich náročný test, takže i z tohto dôvodu ma teší, že sme toto stretnutie zvládli.“