V Petržalke sme získali po vlastnom góle tri body

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v 10. kole 2. futbalovej ligy na ihrisku FC Petržalka.

FC Petržalka – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:1)

Góly: 33. Rédeky (vl.)

ŽK: Turčák – Paraj, Špyrka, Bartoš

Rozhodovali: Ochotnický – Štrbo, Galo

Petržalka: Ševčuk – Mihálek (84. Danek), Rédeky, Nemec, Kuník, T. Nagy (84. Slivka), Gašparovič (46. Spáčil), Štefanec (65. Hurný), Turčák, Hronec, Harba (65. Kelemen)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kováčik, Grendel (74. Ďatko), Paraj, Kukoľ (66. Grešák) – Špyrka (74. Timoshenko), Pavúk (87. Breznanik), Galčík (88. Barbora)

Netradične už v doobedňajších hodinách odštartovalo stretnutie v Petržalke. Domáci mali na úvod niekoľko štandardiek, ktoré sme ubránili. Postupne sa Podbrezová dostala do šancí a súvislému tlaku. Najskôr si Roland Galčík po zrazenej strele pýtal penaltu za ruku Nemca, ktorá neprišla, následne zakončil hlavičkou rohový kop Mikuláš Bakaľa tesne vedľa. Nebezpečnú strelu z diaľky k žrdi vyslal Kováčik, tá zmenila smer a Ševčuk mal čo robiť, aby zakročil. V 28. minúte nebezpečne centroval na prednú žrď Galčík, domáci obrancovia loptu takmer tečovali do siete. Ševčuk si dal pozor. Herne sme dominovali, mali loptu takmer celý čas na útočnej polovici a nakoniec to vyšlo v 33. minúte, keď center Bartoša zakončil Pavúk, trafil Redékyho a od neho išla lopta do protipohybu Ševčuka (0:1). Zakrátko si domáci vypracovali ojedinelú možnosť, Hronec z hranice pokutového územia iba tesne minul bránku Ludhu. Krátko pred prestávkou to skúsil spred šestnástky znova Roland Galčík, strelu pod brvno petržalský gólman vytiahol.

Po zmene strán sa hralo v dobrom tempe, zaujímavo strieľal z nejakých 20 metrov Roland Galčík, tesne minul priestor troch žrdí. Podobne si o niekoľko minút neskôr počínal Jozef Špyrka, málo chýbalo k výstavnému kúsku do vinkla. Kontrovať sa snažil Štefanec, po jeho zakončení sa Ludha natiahol, zasahovať nemusel. Bakaľa hlavičkoval center z rohového kopu do Ševčuka. V 77. minúte sa Roland Galčík dostal sprava do šestnástky, prihral pred bránku a Daniel Pavúk v páde tiesnený netrafil prázdnu bránku. Podbrezovčania potrebovali streliť druhý upokojujúci gól, lenže neprišiel ani po ďalšej podobnej akcii. V päťke ju zakončil Timoshenko, tentoraz lopta trafil žrď, odrazila sa na čiaru a prišiel odkop. Druhý gól sme síce nepridali, ale získali dôležité tri body do tabuľky, v ktorej sme poskočili na druhé miesto o dva bodíky za Duklu Banská Bystrica.

Roman Skuhravý: „Po strašne dlhej dobe bolo ťažké prísť na umelú trávu, je to iné. Zápas sme si mohli spraviť ľahší, pretože sme mali šance, nemali sme však dobre obsadený box, trochu som s tým nespokojný. Vedeli sme, že domáci nehrali 14 dní, takže boli plní chuti do futbalu. Bol to zaujímavý zápas, som rád za 3 body. Musím povedať, že Richard Ludha nás v ojedinelej šanci Petržalky podržal, ale bolo to kľúčové, keby sme dostali gól na 1:1, tak by to malo vplyv na súpera aj na nás. Ako som hovoril, mohli sme si to urobiť jednoduchšie, ale taký je futbal.“