10.kolo ŽP Šport Podbrezová – MFK Ružomberok

ŽP Šport Podbrezová – MFK Ružomberok    3 : 1 (1 : 0)
Góly: 31. Podio, 48. Kochan, 58. Vajda – 90. Lačný

ŽK: Kostelný, Vajda, Turňa, Kuzma – Kupec, Mareš
Diváci: 1845
Rozhodca: Kružliak – Mókoš, Žákech
Stretnutie druhého s tretím priťahovalo pozornosť slovenskej futbalovej verejnosti a už dopredu bolo jasné, že v súboji dvoch vo forme hrajúcich tímov nečaká nikoho nič jednoduché. Podbrezová však veľmi rýchlo prebrala opraty duelu do svojich rúk a veľmi pozornou defenzívou podporovanou veľmi dobre zvládnutým prechodom do ofenzívy posunula Ružomberok na druhú koľaj. V devätnástej minúte mal veľkú príležitosť Bernadina, ktorý usmernil z hranice päťky prudkú strieľanú prihrávku Kochana, ale brankár Macík ešte dokázal zareagovať. To sa mu však nepodarilo o niekoľko minút neskôr, kedy ho Pablo Podio tak povediac „nachytal na hruškách“. Argentínsky tvorca hry rozohral priamy kop z pozície vedľa šestnástky prudko a presne. Lopta nabrala rýchlosť a zapadla nechytateľne k žrdi ružomberskej svätyne (1:0). Druhý polčas začal presne tam, kde úvodný skončil, ba čo viac! Podbrezová vstúpila geniálne, pretože už po troch minútach hry Šafranko našiel Kochana v šestnástke a ten prudkou ranou aj za pomoci teču dostal loptu do siete (2:0). Chvíľu na to vo veľmi dobrej pozícií trafil Breznaník len do obrancu pred sebou, ale Patrik Vajda tretíkrát rozjasal tribúny. Po chybe hosti pri bránený priameho kopu mal priestoru koľko len chcel a presnou hlavičkou do protipohybu Macíka zvýšil (3:0). V závere sa mohol ešte presadiť najmä Endy Opoku Bernadina, ale ten dve veľké šance nevyužil. Najskôr zblízka napálil Macíka a následne hlavou opečiatkoval brvno. Skóre ešte z protiútoku upravil Miloš Lačný, ale nič to nemení na fakte, že Podbrezová vyhrala a udržala si druhé miesto tabuľky. Navyše má na ňom už päťbodový náskok.

ŽP Šport:
Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Vajda, Podio – Šafranko (86. Migaľa), Kochan (79. Kuzma), Breznaník (73. Peševski) – Bernadina

Ružomberok:
Macík – Maslo, Kružliak, Maslo, Kupec (46. Nagy) – Daniel, Chrien, Kolčák, Gal-Andrezly – Ďubek (86. Faško) – Mareš (59. Lačný)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:

„Potvrdili sme na ihrisku svoju dominanciu. Celý zápas bol v našej réžii. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Dali sme tri góly, mali sme aj ďalšie šance, no ak by sme ich premenili, možno by bol výsledok pre súpera príliš krutý. Blahoželám chlapcom k takémuto výkonu a verím, že ho zopakujú v ťažkej sérii vonku, kde hráme viacero zápasov po sebe a doma máme až v novembri minuloročného majstra.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka:

„Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Domáci vyhrávali súboje, boli dôraznejší a získavali veľa neutrálnych lôpt, dostávali sa teda i do šancí a dali napokon tri góly. Výsledok je pre nás neuspokojivý. V rozohrávke bolo veľa nepresností. Iba ťažko sme sa mohli dostať do ofenzívy,keď sme si pokojne nevedeli dať loptu. Verím, že si zoberieme z tejto zlej skúsenosti ponaučenie.“