11. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-13 – MŠK Námestovo

I. liga mladší žiaci, 11. kolo

FK Železiarne Podbrezová U-13   –   MŠK Námestovo   2 : 2   (0 : 1)

Góly za ŽP : 54´ Kupec, 56 ´ Soliar

Zostava U-13 :

Fodor – Soliar, Paľus, Strelec, Vraždiak – Grexa, Baran, Kupec – Schön, Faško, Marhavý

Striedali :

Herko, Belko, Ďuriš, Mondl, Pančík

Zápas proti jednému z favoritov súťaže sme si užili a k peknému víťazstvu nám chýbal len maličký kúsok. Prvý polčas bol v našej réžii, výborne sme sa pohybovali a získavali lopty už na súperovej polovici, viackrát sme založili postupný útok od vlastnej brány a sebavedomým herným prejavom sme zaskočili hostí z Námestova. Bohužiaľ náznaky šancí sme nedotiahli do úspešného zakončenia. Za prvý polčas sa hostia dostali len do dvoch brejkových situácií, z ktorých jednu využili a polčas skončil 0:1. Druhý polčas sme začali aktívne a s cieľom pobiť sa o lepší výsledok, čoho vyústením boli dve gólové situácie v rozmedzí dvoch minút. Najskôr Kupec zakončil samostatný nájazd krásnym lobom ponad brankára a následne po rohovom kope Kupca sa presadil Soliar. Následný tlak hostí na vyrovnanie sme neustáli a tri minúty pred koncom zaslúžene vyrovnal Jevoš. Teší nás herný prejav a emócie, ktorými sme dokázali trápiť favorita zápasu, no posledných desať minút nás stálo lepší výsledok, kde sme už nedokázali podržať loptu na svojich kopačkách a uhrať pre nás tak vytúžené víťazstvo.