Ružomberok sme zdolali päťgólovým rozdielom, dvomi gólmi prispel Assinor

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 5:0 (4:0)
Góly: 6., 45. Assinor, 19. Bartoš, 42. Galčík, 63. Kuzma

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Bartoš, Oravec – Grešák, Bajo (76. Š. Faško), Paraj (62. Kuzma), Kováčik – Blahút (76. Ďatko), Assinor (62. Kabongo), Galčík (62. Sanusi)
Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Š. Faško, Okunola, Talakov, Kabongo, Kuzma, Sanusi

MFK Ružomberok: Krajčírik – Gabriel, Malý, Selecký (73. Úradník), Luterán – Lavrinčík (45. Mrva), Zsigmund – Šefčík (45. Múdry), Chrien, Tučný (45. Gerec) – Hladík
Náhradníci: Ťapaj – Jackuliak, Gerec, Maslo, Luka, Mrva, Múdry, Švehla, Úradník

ŽK: Hladík, Zsigmund, Lavrinčík, Chrien, Gabriel, Blahút

Železiari si už v 4. minúte zápasu vybojovali rohový kop, ale vopred nacvičený signál gól nepriniesol. Obrovskú chybu v defenzíve hostí potrestal o dve minúty neskôr Assinor, ktorý osamotený proti Krajčírikovi poslal Železiarov do vedenia, 1:0. Po rohovom kope v 19. minúte nastala v šestnástke hostí skrumáž, ktorá vyvrcholila druhým gólom z kopačky Mareka Bartoša, 2:0. Železiari boli od úvodu aktívnejší a nepúšťali súpera do väčších streleckých príležitostí. Do rýchleho protiútoku sme sa dostali v 42. minúte. Kováčik prudkou prihrávkou vysunul Galčíka, ktorý využil svoju rýchlosť a zvýšil na 3:0. Železiari v závere polčasu definitívne ovládli Zelpo Arénu. Kováčik poslal do šestnástky center, ktorý našiel Assinora a ten hlavičkou pridal svoj druhý gól v zápase, 4:0.

Prvá strela na Ludhovu bránu prišla až v úvode druhého dejstva, keď sa do lopty oprel spred šestnástky striedajúci Múdry, ale Rišo Ludha nás podržal. Druhým gólom v zápase mohol prispieť aj Galčík, ktorý pálil z priestoru pokutového územia, ale jeho strela bola zblokovaná na rohový kop. Náš tlak naďalej pretrvával a hostia sa strelecky trápili. Len niekoľko sekúnd na trávniku stačilo Kuzmovi na to, aby pridal piaty gól Železiarov. Po rohovom kope pätičkou oklamal Krajčírika, 5:0. Železiari v dnešnom zápase ukázali obrovskú futbalovú chuť a zaslúžene si pripísali plný bodový zisk.

Roman Skuhravý, tréner domácich: „Z Ružomberku sme mali zdravý rešpekt, tak ako z každého súpera a trošku sme zmenili organizáciu hry. Hlavným motívom dnešného zápasu bola dobrá defenzíva a pracovitosť, aby sme sa v tom súperovi vyrovnali, pretože sme vedeli, že sme herne lepší. Chceli sme sa vyvarovať lacným gólom, ktoré sme dostávali v predchádzajúcich zápasoch. V prvom polčase sme súpera donútili k štandardným situáciám a stratám lopty. Vnímam aj v tréningu, že strelecká efektivita ide hore a pomáhame si štandardnými situáciami. V druhom polčase sme zápas ukontrolovali. Tešíme sa z víťazstva, máme za sebou ďalšie kolo, teraz sa dobre pripravíme na utorok, na pohár a v piatok nás čaká ďalší zápas. Som rád, že nelietame hlavou v oblakoch, chlapci to berú s pokorou a chceme v pohári postúpiť.“