12.kolo. FC Spartak Trnava – ŽP Šport Podbrezová

FC Spartak Trnava – FO ŽP Šport Podbrezová   0 : 2 (0 : 0)
Góly: 50. Bernadina, 72. Viazanko

ŽK: Janso, Greššák – Šafranko, Kuzma, Kuciak
Diváci: 3320
Rozhodca: Vnuk – Weiss, Žákech

Po reprezentačnej prestávke sa na slovenské trávniky vrátil fortunaligový futbal. Podbrezová pokračovala v šnúre štyroch stretnutí na pôdach súperov. Po prvej ligovej prehre v Žiline prišla na rad Trnava. Na hráčoch však nebola badať prakticky dvojtýždňová odmlka od zápasov a tak diváci videli dobrý zápas. V úvodnom dejstve mal viac z hry domáci celok a hlavne hrotový útočník També bol adresátom niekoľkých zaujímavých prihrávok. Najskôr ho síce zrazený centrovaný pas sprava po teči nenašiel, ale v 25. minúte sa vyznamenal Martin Kuciak, ktorý perfektným zákrokom vyrazil jeho prudkú hlavičku cez Kriváka nad. Podbrezová opäť vychádzala zo zabezpečenej defenzívy do protiútokov. Do vedenia sme aj tak nakoniec išli my. Krátko po začiatku druhého dejstva totiž Tóth predviedol hroznú malú domov, ktorú zachytil Endy Bernadina, obišiel ešte Jakubecha a strelou do prázdnej brány otvoril skóre (0:1). Ten istý hráč mohol zvýšiť skóre o necelú štvrťhodinu neskôr. Holanďanov samostaný nájazd ale skončil strelou po zemi popri Jakubechovi tesne vedľa ľavej žrdi. Čo nespravil Bernadina však napravil Miroslav Viazanko zrazenou strelou spoza šestnástky, ktorá prekvapila Jakubecha až tak, že ponad neho spadla priamo pod brvno (0:2). Trnava sa mohla dostať ako tak späť do stretnutia v 77. minúte, avšak dobrá príležitosť Dubca skončila hlavičkou nad priestor troch žrdí. Trnava sa v závere ešte snažila niečo vymyslieť, ale Podbrezová si náskok postrážila a dokonca mohla v nadstavenom čase ešte navýšiť vedenie. Šafrankova rana z dobrej pozícií skončila nad. Hostia aj tak získali ďalšie tri dôležité body, vďaka ktorým ostávame na druhej priečke ligovej tabuľky.

FC Spartak:
Jakubech – Čögley, Godál, Janso (74. Dubec), Tóth – Greššák, Richnák – Jirka, Bališ (68. Gagnon), Mikovič – També

FO ŽP Šport:
Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordevič – Kuzma (90. Kupčík), Podio – Viazanko (85. Migaľa), Kochan, Šafranko – Bernadina (90+2. Duda)
Miroslav Karhan, tréner Trnavy: „Prvý polčas bol z našej strany pomerne dobrý, hostia nemali žiadnu šancu. Po zmene strán bol rozhodujúcim momentom prvý gól, ktorý sme ponúkli súperovi po hrúbke Tótha. Rovnako tak druhý gól bol predčasným vianočným darčekom z našej strany Podbrezovej.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Dnes sme podali veľmi dobrý, taktický výkon. V provom polčase nám viazla útočná fáza a dvakrát nás podržal brankár Kuciak. Obe mužstvá sa snažili držať stredovú zónu, my sme trpezlivo čakali na dobrý výsledok a sme šťastní, že sme v Trnave získali tri body. Teší ma, že chlapci od zápasu k zápasu rastú.“