13. kolo Fortuna liga, FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0 (0:0)
Góly: 50. Vlasko, 77. Kostelný (vl.)

ŽK: Tóth – Baez, Krivák, Kuciak
Diváci: 4311
Rozhodovali: Ziemba – Chládek, Žákech

Líder tabuľky z Trnavy začal dobre, keď už v štvrtej minúte Čanturašvili našiel v šestnástke Egha, ktorý strieľal z mierneho uhlu, ale Martin Kuciak si musel postrážiť bližšiu žrď, pretože práve tam smerovala lopta. V desiatej minúte Bernadina centrom našiel hlavu Andreja Rendlu, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa. Navyše, málo chýbalo k tomu, aby do otvorenej časti brány loptu usmernil Kuc. O ďalších päť minút sa k rozohrávke priameho kopu postavil Dávid Leško, namieril tesne nad. Prvý polčas sa niesol hlavne v znamení vyrovnanej a medzišestnástkovej hry. Až v jeho závere najskôr z uhlu strieľal Endy Bernadina, aby práve tento Holanďan po rohovom kope zakončoval z hranice malého vápna. Odrazená lopta síce útočníka Podbrezovej našla, ten jej nedal dostatočnú razanciu a zakončil do Vantrubu. Druhý polčas otvoril hneď gól. Ten padol do našej brány. K lopte sa dostal Ján Vlasko a namieril mimo dosah Kuciaka (1:0). Domáci hráči boli po góle aktívnejšími, takže Marek Fabuľa skúsil tempo hry zmeniť dvojitým striedaním. Nejaké náznaky z toho boli, napríklad Rendlove nožničky, ale Vantruba veľa práce nemal. Plány podbrezovských hráčov získať nejaké body navyše ešte viac natrhol kapitán Jaroslav Kostelný, ktorý si loptu po prihrávke Čanturišviliho nešťastne zrazil do vlastnej brány (2:0). V závere sa už Podbrezová na tlak nezmohla, všetky tri body preto ostali v Trnave.

FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Tóth (46. Hladík), Godál, Janso – Pehlivan, Sloboda – Jirka (87. Mihálik), Vlasko (82. Greššák), Čanturišvili – Egho

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Kostelný, Krivák, Kuc – Viazanko (63. Djordjević), Haščák, Baez (63. Kopičár), Turňa – Leško, Bernadina (76. Jedinák) – Rendla

Nestor El Maestro, tréner Spartaka Trnava: „Snažili sme sa hrať ako veľký tím, no nebolo to tak. Podbrezová ukázala, že nie je slabý súper. V druhom polčase sme podali už náš zvyčajný výkon, s ktorým môžeme vyhrať nad hocikým, nielen nad Podbrezovou.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:„S dnešným zápasom som opäť spokojný aj napriek tomu, že sme prehrali. Boli sme dobre organizovaní a s Trnavou sme hrali vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, dopadlo by to pre nás lepšie. Ideme dopredu, výkony hráčov idú tiež hore a verím, že sa budeme ďalej len zlepšovať.“