13. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava

FK Železiarne Podbrezová  –  ŠK Slovan Bratislava    0 : 2 (0 : 1)

Góly : 02´ Bajrić, 73´ Ljubicić

ŽK: Sedláček, Lepieš, Baran – de Kamps

Diváci: 1588.

Rozhodovali: Sedlák – Benko, Ádám

Hostia z Bratislavy hneď v úvodnej minúte po akcii Šporara získali rohový kop. Holmanov center predĺžil Ljubicić až na zadnú žrď, kde stál nepokrytý Bajrić a nekompromisne otvoril skóre zápasu. Domáci sa postupne dostali do zápasu, no ich postupné útoky končili zväčša pred 16-kou hostí. V 22. minúte Holman zahrával priamy kop, jeho prudkú tečovanú loptu efektne Kuciak vyrazil na roh. Na druhej strane skúšal ohroziť bránu Greifa Sedláček, ale jeho pokus z 20 metrov mieril nad. V 40. minúte zahrával priamy kop z pravej strany Leško, Mikuš hlavou mieril tesne vedľa. O štyri minúty neskôr nepremenil najväčšiu šancu domácich v prvom polčase Lepieš, keď po rohovom kope jeho hlavička „koníčkom“ išla tesne nad. Do druhého polčasu domáci vstúpili aktívne, no ich snaha nebola odmenená žiadnou vyloženou šancou. Belasí svoje strelecké pokusy mierili iba na brankára Kuciaka a tak sa výsledok nemenil. V 62. minúte po peknej krídelnej akcii Leško prudko odcentroval z ľavej strany, domáci útočníci však neboli v pozíciách k zakončeniu. V 73. minúte sa na vlastnej polovici dostal k lopte Ljubicić, prešiel s ňou až pred 16-ku domácich, narazil si loptu so Šporarom a zvýšil na 0:2. Domáci sa k šanci na skorigovanie dostali v závere, po rohu Leška sa k odrazenej lopte dostal Bernadina, ale jeho hlavičku vytlačil Greif na roh.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Bartoš, Podstavek, Mojžiš – Baran, Obročník (33´ Kopičár) – Mikuš (74´ Galčík), Sedláček, Leško – Lepieš (61´ Bernadina)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Božikov, Suchockij – Ljubicić, de Kamps (79´ Savičević) – Dražić (65´ Čavrić), Holman, Moha (90´ Cmiljanić) – Šporar

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Inkasovali sme rýchly gól, s tým máme obrovský problém, u niektorých hráčov je to recidíva, štafetový kolík si podávajú dookola. Musíme pracovať na to, aby sa mentálna príprava na zápas zvýšila a vyhýbali sa takýmto veciam. Dali sme výhodu Slovanu, a potom je veľmi ťažké zápas otáčať, hráčska kvalita bola jednoznačne na strane Slovana a my máme aj dlhodobo zranených hráčov, s nimi by bola kvalita vyššia. Slovanu sme víťazstvo sťažili, len škoda, že sme aspoň jeden gól nestrelili. Musíme stále pracovať a posúvať mužstvo vpred, sme pri zemi a dávame si na to v konkurencii pozor. Hlavy nevešiame a opäť sa pokúsime bojovať o víťazstvo.“

Martin Ševela, tréner Slovana: „Výborne sme vstúpili do zápasu, prvý polčas sme držali opraty v rukách, aj viac šancí sme mali. Po zmene strán sme chceli navýšiť náskok, aj sme sa trochu stiahli do stredu. Získavali sme lopty, otvárali sa priestory, no brejkové situácie sme efektívne nevyužívali, až na jednu. Dominancia bola však na našej strane celozápasová, hráči dali do hry aj emócie, teší ma, že sme neinkasovali gól a zvýšili si sebavedomie.“