13. kolo – II.liga, MFK Ružomberok B – FK Železiarne Podbrezová

II. liga, 13. dohrávané kolo

MFK Ružomberok „B“ –  FK Železiarne Podbrezová     2 : 0 (1 : 0)

Góly: 41. Holub, 51. vlastný gól


Diváci: 364.

Rozhodovali: Čiernik – Jánošík, Budáč

ŽK : Paraj, Ďatko, Pribula


MFK Ružomberok B: Krajčírik – Ondrek, Mário Mrva, Holub, Madleňák, J. Kudlička, Švec, V. Jedinák (39. Mário Almaský), Brenkus (66. Dopater), Novotný, Gerec (53. Kmeť)


FK Železiarne Podbrezová: Macej – Kováčik, Otrísal, Paraj, Kováčik, Chvátal, Ďatko, Špyrka, Pribula, Galčík (87. Mizerák), Trapanovski (61. Pastorek), Šulc (61. Vondryska)


V 19. minúte Špyrka preveril Krajčírika. Vzápätí na druhej strane Macej vyrazil Brenkusovu strelu z uhla pred Novotného, ktorého dorážku zblokovala defenzíva železiarov. Po polhodine hry sa ocitol v šanci Pribula, lenže sám pred Krajčírikom neusmernil loptu do brány. V 35. minúte Macej vyrazil točený center Brenkusa z priameho kopu pred seba a následnú dorážku domácich hráčov vytesnili obrancovia na roh. Defenzíva hostí bola úspešná aj po tejto štandardnej situácii, kedy nepustila do siete Mrvovu hlavičku. Po opakovanom Brenkusovom rohu Madleňák hlavičkoval nad brvno. Po piatich minútach pohrozili nebezpečným centrom a následne Chvátalovou strelou smerujúcou do hradby tiel. V 41. minúte aktívny Brenkus našiel centrom z rohového kopu Holuba a ten nekompromisne rozvlnil sieť – 1:0. V 51. minúte zahrával Brenkus rohový kop a zaujímavo zakrútená lopta skončila aj s prispením stopéra Paraja v bráne – 2:0. V ďalšom priebehu sa hostia snažili vrátiť do stretnutia kontaktným gólom. Ružomberčania oduševnene bránili a pri niekoľkých tvrdých strelách spoza šestnástky sa zaskvel výbornými zákrokmi brankár Krajčírik. Aj vďaka viacerým úspešným zákrokom domáceho gólmana sa ružomberská rezerva rozlúčila s jesennou časťou víťazstvom 2:0.