14. kolo, ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová U-17

ŠK Slovan Bratislava  –  FK Železiarne Podbrezová U-17   3 : 0 (1 : 0)

Góly : 13´ a 72´ Lichý, 58´ Lavrinčík

Zostava U-17 :

Dlubáč – Kováčik P., Jenat, Krišica, Katunský, Bakaľa (69´ Boberský), Ďatko, Greš (41´ Lichý), Brodziansky (60´ Auxt), Jedinák, Galčík

Už tretí zápas sme na súperovom ihrisku nedali gól a bez streleného gólu nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Aj v zápase so Slovanom sme boli prvý polčas málo aktívni a nepresní smerom do ofenzívy, hrali sme ustráchane, bez pohybu, nasadenia a myšlienky. Pribrzdil nás aj prvý gól z vymysleného priameho kopu z hranice šestnástky v úvode zápasu a domácich to naštartovalo. Prvý polčas bol však celkovo z našej strany zlý a šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu sme si nevypracovali, hoci už ani súper žiadnu vyloženú šancu nemal. Druhý polčas, po striedaniach sa naša aktivita aj hra zlepšila, vytvorili sme si tlak a boli sme lepším mužstvom. V 55. minúte sme strelili regulárny gól,  nebol nepochopiteľne uznaný pre údajný ofsajd, ktorý však videl len asistent rozhodcu. O tri minúty sme po našej chybe zbytočne inkasovali druhý gól a  domáci získali kľud. Aj napriek nepriaznivému stavu sme boli lepším týmom, snažili sa streliť kontaktný gól, no chýbal nám väčší dôraz alebo kreatívna myšlienka vo finálnej fáze. Domáci potvrdili víťazstvo osem minút pred koncom zápasu, keď zachytili našu nepresnú prihrávku pri otváraní hry a uzavreli skóre na 3:0, hoci v zápase to na také jednoznačné víťazstvo nevyzeralo.