Tri body zo Zlatých Moraviec nás vrátili na tretie miesto

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 14. kola Niké ligy na pôde Zlatých Moraviec 2:0 a vrátili sa na tretie miesto tabuľky.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 55. Paraj, 58. Blahút

ŽK: Čonka, Suľa – Bajo

Diváci: 624

ViOn: Knobloch – Majdan, Suľa, Sluka, Čonka – Duga, Mondek ,Čerepkai (61. Hodúr), Brenkus (57. Gono), Nsumoh (61. Švec) – Balaj (61. Mijič)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik (90+1. Talakov), Bakaľa (46. Sanusi), Paraj, Bajo, Blahút (90+1. Ďatko) – Assinor (79. Kuzma), Kabongo (57. Galčík)

Už v piatej minúte poslal nebezpečnú strelu tesne nad brvno domáci Čerepkai. ViOn síce mal herne mierne navrch, ale hlavičkové zakončenia Majdana či Dugu našli iba Ludhu. V prvom polčase sa toho veľa nedialo. Najväčšiu šancu na našej strane mal Kabongo, ale z dobrej pozície zakončil do Knoblocha. Aj preto išli oba tímy do kabín za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu prišiel z lavičky Sanusi. Práve on prihral na Blahúta, ktorého prudký pokus gólman vyrazil. Zakrátko krížnou strelou Kabongo iba tesne minul vzdialenejšiu žrď. Nakoniec to vyšlo až Renému Parajovi. Otvorený priestor na hranici pokutového územia využil na prudkú strelu po trávniku k žrdi a Knobloch ostal bez šance. Podbrezová sa zaslúžene dostala do vedenia.

Prešli iba tri minúty, keď Blahút posunul loptu na roh päťky, aby Patrik Blahúť zblízka prestrelil Knoblocha a už štvrtým gólom sezóny zvýšil skóre. Ojedinelé prepadnutie našej defenzívy nevyužil Mijič, ktorý v samostatnom úniku obišiel aj Ludhu, ale pred prázdnou bránou trafil trestuhodne žrď. Ludha skvelým zákrokom pokryl nebezpečnú skrytú strelu Šveca.

odbrezová vyhrala proti Zlatým Moravciam aj druhý vzájomný zápas v tejto sezóne a poskočila na tretie miesto tabuľky. Richard Ludha udržal piate čisté konto v sezóne. Obranca Marek Kristián Bartoš absolvoval v najvyššej súťaži svoj jubilejný 70. zápas za „Železiarov“. Momentálne máme s 34 strelenými gólmi najlepšiu ofenzívu zo všetkých účastníkov Niké ligy.

Roman Skuhravý: „Vždy pred zápasom máte nejakú predstavu a potom je to o tom, ako sa to podarí zrealizovať na ihrisku. K tej predstave slúžia aj prípadné problémy súpera. Vedeli sme, že sa budeme potýkať s veľkou pracovitosťou a takisto, že Moravce nemajú ideálne zloženú defenzívnu radu. Chceli sme si trpezlivo počkať na to, až sa zápas otvorí. V prvom polčase bol súper veľmi dobrý súbojovo, mal rýchly prechod a vytváral si veľa štandardných situácií. Bolo dôležité, aby sme to uhrali, čo sa nám podarilo. Mrzia ma dve situácie, v ktorých bol Kabongo. Doprial by som mu gól alebo asistenciu, pretože by mu to veľmi pomohlo. V druhom polčase sme mali nachystané striedania. Na lavičky máme veľmi dobre pohybovo vybavených hráčov, ktorí si vedia počkať na priestor, ak ho súper ponúkne a to sa stalo. Mali sme veľmi dobrú polhodinu, kedy sme jednoznačne kontrolovali hru, ale potom dvomi zbytočnými situáciami sme vypadli z konceptu a to sa nám stáva opakovane. Dovolíme súperovi ísť do šancí, kedy sme si to mohli skomplikovať. Som však spokojný s tým, akým spôsobom sme uhrali posledných desať minút, kedy som videl rysy kontroly. Dnes rozhodla kvalita v útočnom fáze a tá bola na našej strane.“