15. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín

Fortuna liga, 15.kolo

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 1 : 8 (0 : 5)

Góly: 81. Bernadina – 6. Janga, 22. Kostelný (vl.), 33. Ubbink, 43. El Mahdioui, 44. Janga, 48. Ubbink, 62. Azango, 68. Šulek

ŽK: Leško – Lawrence

Diváci: 820

Rozhodovali: Kráľovič –Weiss, Chládek

Podbrezovčania sa síce chceli doma pred vlastnými fanúšikmi po troch prehrách predviesť, lenže nakoniec z toho nič nebolo, nakoľko Trenčín strelil svoj prvý presný zásah už po šiestich minútach hry, kedy sa presadil v šestnástke nestrážený Rangelo Janga. Práve tento útočník bol namočený aj v druhom góle, jeho prihrávku si do vlastnej siete zrazil Jaroslav Kostelný. Podbrezovský kapitán krátko na to odišiel z ihriska, nahradil ho Lepieš. Na priebežných 0:3 zvýšil po zisku lopty od Kuca Ubbink. Do polčasu to bolo navyše až o päť gólov, pretože skóre upravili El Mahdioui a svojím druhým presným zásahom v stretnutí Rangelo Janga. Druhé dejstvo začalo tam, kde to úvodné skončilo a síce gólom. Na šesťgólový rozdiel upravil Ubbink krásnou strelou do rohu Kuciakovej svätyne. Ten sa mohol aj rozkrájať, lenže inkasoval znova, keďže Azango využil prihrávku Skovajsu z pravej strany. Ôsmy gól mohol pridať Šulek, opečiatkoval žrď, no krátko potom sa práve tento spomínaný hráč presadil po štandardnej situáciu a razom to bolo o osem gólov. Podbrezová v závere ešte znížila, po kontre sa gólovo presadil Endy Opoku Bernadina.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Valek, Kostelný (31. Lepieš), Kuc – Viazanko, Baez (54. Gerát), Kopičár (46. Sedláček), Leško, Djordjević – Bernadina, Jedinák

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Čögley, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – van Haaren (77. Paur), Ubbink, Gong (70. Kvocera), Azango (85. Zubairu) – Janga

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Kvalita bola jednoznačne na strane Trenčína. Na nás čaká tŕnistá cesta s cieľom vybudovať mužstvo na kvalitatívne inej úrovni. Bude to o tvrdej práci, ktorá si vyžiada pokoru a pochopenie okolia.“

Roman Marčok, tréner Trenčína: „Chceli sme od začiatku hrať aktívne, čo sa nám aj podarilo. Vytvorili sme si veľa šancí a mali sme aj vysokú efektívnosť pri ich premieňaní. Do druhého polčasu sme nastúpili s úmyslom nepoľaviť, no varovaním je pre nás 80-ta minúta, keď sme umožnili domácim dve gólové šance, z ktorých jednu premenili. Z výsledku sme šťastní, vnímame ho však so všetkou skromnosťou.“