16. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová U-17 –  MFK Ružomberok     3 : 1 (2 : 1)

Góly : 24´ Šteiniger, 29´ Prachar, 58´ Suja – 36´ Matoš

Zostava U-17 :

Sokol – Ďurica, Ustaník, Černák, Macko (73´ Kurčík), Ufrla, Šteiniger, Raffay, Kafrík, Suja (64´ Banas), Prachar (56´ Brozman)

V kvalitnom zápase sme vstrelili tri góly a zaslúžene zvíťazili. My sme boli futbalovejším mužstvom, hostia sa snažili hrať priamočiaro a využívať kvality najlepšieho strelca súťaže Matoša. V stretnutí boli fázy, keď sme mali prevahu a tlak my, potom zasa v určitých fázach dominoval súper. My sme však boli efektívnejší a svoje príležitosti premenili. V 24. minúte sa presadil hlavou po rohovom kope Šteiniger a o päť minút znova po rohovom kope dorazil odrazenú loptu do brány Prachar. Päť minút pred koncom polčasu predviedol svoje strelecké kvality Matoš a znížil na 2:1. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorí sa snažili čím skôr vstreliť vyrovnávajúci gól a vytvorili si aj dobré gólové príležitosti. Naša defenzíva však pracovala na jednotku, tlak sme ustáli bez inkasovaného gólu a naše víťazstvo sme ešte poistili Sujom, ktorý sa presadil strelou z vnútra pokutového územia. V závere stretnutia mal ešte veľkú príležitosť Banas, sám pred brankárom mohol naše víťazstvo ešte navýšiť, no svoju šancu nepremenil a tak sa na skóre 3:1 už nič nezmenilo. Za predvedený kvalitný a bojovný výkon, kde chlapci siahli na dno síl, sme si víťazstvo plne zaslúžili.