16. kolo Fortuna liga, FC ViOn Z. Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble  –  FK Železiarne Podbrezová     1 : 0 (1 : 0)

Góly : 18´ Paixao da Silva

ŽK: Obročník, Mojžiš, Podstavek, Magda – Richtárech, Čögley, Banovič, Karlík, Duga

Diváci: 645.

Rozhodovali: Pavlík – Kováč, Žákech

V úvode zápasu boli aktívnejší domáci, na niekoľko minút sa dokázali natlačiť pred bránu hostí, no rezultovali z toho len dva strelecké pokusy, ktoré mierili nad bránu Kuciaka. Hostia si vytvoril veľkú šancu v 7. minúte, keď Leško našiel v 16-ke hostí Voška a jeho strela skončila na bočnej sieti Krnáčovej brány. Prvý gól zápasu padol v 18. minúte, kedy otrasený Obročník ostal ležať na trávniku, no hra pokračovala a k lopte sa dostal Ewerton Da Silva, ktorý prízemnou umiestnenou strelou spoza 16-ky skóroval na 1:0. V závere polčasu sa k zakončeniu dostali aj hostia, no tečovaná strela Obročníka v 44. minúte Krnáča neprekvapila. V druhom polčase sa hostia snažili minimálne o vyrovnanie, no nevýrazné šance Voška a priame kopy Leška bezpečne vyriešil brankár Krnáč. V závere polčasu ešte pohrozil po rohu Bernadina, ale jeho hlavičku nestihol pred brankárom tečovať Bartoš. Domáci sa tak tešia po takmer troch mesiacoch z plného bodového zisku.

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren – Brašeň, Richtárech, Karlík, Dimitrijevič (81´ Duga) – Paixao da Silva (89´ Udeh) – Švec (69´ Urgela)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Podstavek, Bartoš, Mojžiš – Viazanko (68´ Lepieš), Obročník, Sedláček, Leško – Bernadina, Voško (68´ Mikuš)

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Potrebovali sme víťazstvo, ktoré sme dosiahli typicky bojovným vionským spôsobom. Nechceli sme to otvárať, lebo sme vedeli, s kým máme do činenia. Pre nás je toto víťazstvo dôležité hlavne po psychickej stránke.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Obidve mužstvá očakávali veľmi ťažký boj, čo sa aj potvrdilo. Hralo sa o jeden gól, ktorý sa podarilo streliť domácim. Na situáciu pred gólom sa musím pozrieť, kedy Obročník dostal úder do hlavy, ale dúfam, že bude v poriadku.“