V Zelpo Arene sme porazili Humenné a zimovať budeme na prvom mieste tabuľky

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v poslednom zápase jesennej časti v Zelpo Arene nad FK Humenné.

FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné 3:0 (0:0)

Góly: 49. Bartoš, 67. Galčík, 78. Pavúk

ŽK: Bartoš – Vasiľ

Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Košecký – Papuča

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kováčik, Grendel (82, Talakov), Špyrka (74. Issa), Ďatko – Galčík (82. Breznanik), Pavúk, Kukoľ

Humenné: Slávik – Vasiľ, Kuc, Luberda, Hatok – Maťaš, Dzurík – Turík, Komjatný, Streňo – Milunović

Do posledného zápasu jesennej časti sme vstúpili šancou Daniela Pavúka, ktorý mal dobrú streleckú pozíciu, no minul bránku Slávika. Zakrátko pálil z pravej strany pokutového územia k bližšej žrdi Kováčik, gólman Humenné nohou vykopol na roh. Aktivita Podbrezovej pokračovala, postupne prišli ďalšie príležitosti. Nebezpečne strieľal hlavne Kukoľ.

Po zmene strán prišiel výborný úsek našich hráčov. Pavúkova šanca sa ešte neujala, avšak v 49. minúte po priamom kope a zákroku Slávika dorazil loptu zblízka do siete Marek Kristián Bartoš, čím otvoril skóre. Tento istý obranca pálil o niekoľko minút neskôr z priameho kopu pod brvno, brankár hostí zase vytiahol dobrý zákrok. Už v záverečnej polhodine hry si z krídla naviezol loptu do vápna Roland Galčík a krásnym zakončením do rohu bránky druhýkrát napol sieť. Kováčik mohol definitívne rozhodnúť už v 69. minúte, lenže jeho pokus zastavila žrď. V 78. minúte po rohovom kope na krátko centroval Grendel a Daniel Pavúk sa tiež dočkal gólu, zvýšil na 3:0.

Udržali sme aj čisté konto a so 40 bodmi máme istotu prvého miesta po jesennej časti 2. ligy.